ŁKS Sphinx - Rosa Radom 79:72- fantastyczna końcówka koszykarzy ŁKS

(pas)
Jakub Dłuski mija rywala.
Jakub Dłuski mija rywala. fot. Łukasz Kasprzak
Mali duchem zwątpili po trzech słabych kwartach, że ŁKS Sphinx jest w stanie pokonać świetnie dysponowanych koszykarzy z Radomia. Nie docenili ambicji i woli walki łodzian, którzy fantastycznym zrywem doprowadzili do dogrywki, a w niej nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Po sportowym horrorze odnieśli cenne zwycięstwo.

Na początku meczu Salamonik rzutem za trzy punkty doprowadził do remisu 8:8. Później inicjatywa należała do gości. Łodzianie mieli chwile totalnej zapaści, gdy nie wychodziło im dosłownie nic - ani w obronie, ani w ataku. Gdy początkowy fragment czwartej kwarty przegrali 0:6, wydawało się, że nic nie uchroni ich od porażki. Goście prowadzili bowiem 63:52. Po 3 minutach i 50 sekundach trafił do kosza Trepka i wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Łodzianie zaczęli skutecznie bronić, celnie rzucać na kosz rywali. Doprowadzili do remisu 67:67. Mieli nawet piłkę w ostatniej akcji, ale nie potrafili oddać celnego rzutu na kosz.

Goście z Radomia nie mogli uwierzyć w to, co się dzieje. W dogrywce walczyli jak sparaliżowani, a ełkaesiakom niesionym gorącym dopingiem nie brakowało sportowego natchnienia. Pierwsze dwa punkty z czterech rzutów osobistych zdobył Krajewski i to był dobry znak. Później znakomicie spisywał się pod koszami Dłuski i nawet rzut za trzy punkty Kardasia nie mógł odebrać łodzianom cennego zwycięstwa.

Taki sukces buduje atmosferę, daje wiarę we własne siły. Oby zapoczątkował serię zwycięstw i marsz w górę tabeli drużyny ŁKS Sphinx.

ŁKS Sphinx - Rosa Radom 79:72 (12:20, 22:20, 18:17, 15:10, 12:5)
ŁKS: Krajewski 15, Salamonik 14, Trepka 13, Dłuski 12, Szczepaniak 9 (13 zbiórek, 8 asyst), Morawiec 6, Kalinowski 4, Sulima 3, Kenig 3
Rosa: Zalewski 15, Donigiewicz 12, Kardaś 10, Wróbel 9, Nikiel 9, Wiekiera 7, Sosnowik 4, Maj 4, Podkowiński 2.