ŁKS Sphinx chce pokonać Znicz Basket Pruszków

Twarda walka czeka ełkaesiaków w meczu ze Zniczem
Twarda walka czeka ełkaesiaków w meczu ze Zniczem fot. Krzysztof Szymczak
Pierwsza liga koszykarzy wznawia rozgrywki po prawie miesięcznej przerwie. Rozpoczyna się runda rewanżowa. W sobotę o godz. 18 ŁKS Sphinx podejmować będzie w hali przy al. Unii Znicz Basket Pruszków.

Drużyna trenera Piotra Zycha wygrała 5 meczów z rzędu i chce przedłużyć tę serię. Perspektywa jest kusząca, bo trzy mecze z rzędu ełkaesiacy rozegrają u siebie.

Na półmetku rundy zasadniczej ŁKS Sphinx jest szósty (9 zwycięstw i 6 porażek). Znicz jest ósmy (8-7). W pierwszym meczu Znicz wygrał z ŁKS 75:65. Pruszkowianie pokonali łodzian głównie rzutami za 3 punkty, bo trafili 12 (przy skuteczności 70 procent) wobec tylko 5 ełkaesiaków (26 procent). Kluczowe znaczenie miała trzecia kwarta, przegrana przez ŁKS 7:24. W łódzkim zespole najskuteczniejsi byli: Krzysztof Sulima 11, Dariusz Kalinowski i pauzujący teraz z powodu kontuzji Bartłomiej Bartoszewicz po 10. W zespole z Pruszkowa najwięcej punktów zdobyli: Daniel Wilkusz 18 i reprezentant U-20 Marek Szumełda-Krzycki 12.

Bilety na sobotni mecz sprzedawane będą po 15 zł (dla osób nieposiadających ŁKS Fan Karty), 10 zł (dla osób z ŁKS Fan Kartą) i 5 zł (dla posiadaczy karnetów na mecze piłkarzy w rundzie jesiennej, wiosennej lub całosezonowe). Szczegóły można znaleźć na www.lkslodz.pl.

Z powodu imprezy odbywającej się w sobotę w Atlas Arenie wyjątkowo kasy zlokalizowane będą w "starej" hali pod trybuną, na I piętrze przy schodach.

Sobota: o 17 Spójnia Stargard - Sportino Inowrocław, Astoria Bydgoszcz - Rosa Radom, o 17.30 Sokół Łańcut - MKS Dąbrowa Górnicza, o 18 ŁKS Sphinx - Znicz Pruszków, Olimp MKS Start Lublin - AZS Politechnika Warszawska, o 19 SKK Siedlce - Victoria Górnik Wałbrzych.

Niedziela: o 18 Polonia 2011 Warszawa - AZS Radex Szczecin.

16 lutego (środa): Asseco Prokom II Gdynia - GKS Tychy.