ŁKS Łódź wygrał 1:0 z GKP i awansował na drugie miejsce

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali na wyjeździe z GKP Gorzów Wielkopolski 1:0. Łodzianie awansowali dzięki temu na 2. miejsce w tabeli I ligi.

W 8. kolejce I ligi piłkarze ŁKS-u Łódź grali w Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszym GKP. Dla Ełkaesiaków było to czwarte spotkanie na wyjeździe w tym sezonie i jak się okazało, drugie zwycięskie.

Mecz w Gorzowie zapowiadał się co prawda jako pojedynek strzelecki Marcina Mięciela i Emila Drozdowicza, ale jedyną bramkę spotkania zdobył Marcin Smoliński. Pomocnik ŁKS-u pokonał bramkarza gospodarzy w 39. minucie, posyłając piłkę efektownym lobem z ok. 15 m do siatki.

Trzeba przyznać, że w ostatnich meczach Smoliński gra niczym Mięciel. To już jego druga bramka w kolejnym meczu, a w poprzedniej kolejce z MKS Kluczbork "Smoła" próbował nawet strzałów przewrotką, które są domeną właśnie Mięciela.

Nieskuteczni Ełkaesiacy

Jeśli chodzi o "Miętowego", to on też miał swoją okazję na zdobycie gola we wczorajszym (18 września) meczu. Strzał Mięciela z dystansu świetnie obronił jednak Sławomir Janicki w 29. minucie.

Innych okazji nie wykorzystali dla ŁKS-u Smoliński, Rafał Kujawa, czy Jakub Kosecki. W drużynie GKP nieskuteczni byli natomiast Drozdowicz, czy Łukasz Kaczmarczyk. Dobrze spisywali się też łódzcy obrońcy, którzy udanie wspomagali Bogusława Wyparłę.

Ełkaesiacy w Gorzowie wygrali 1:0 i przy sprzyjających wynikach w pozostałych meczach I ligi awansowali na drugą pozycję w tabeli. Jedynym zmartwieniem dla ŁKS-u jest kontuzja Krzysztofa Mączyńskiego, który musiał opuścić plac gry już w 14. minucie. Kolejny mecz Ełkaesiacy rozegrają we wtorek (21 września) z Polonią Bytom w ramach Pucharu Polski.

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!