ŁKS gra w Kielcach z Koroną

(PAS)
Przerwa w treningach Obema i Adamskiego
Przerwa w treningach Obema i Adamskiego Łukasz Kasprzak
ŁKS pokazał w sparingowym meczu z dziewiątym zespołem ekstraklasy – Śląskiem, że jego piłkarze mają umiejętności na miarę najwyższej klasy rozgrywkowej. Łodzianie przegrali co prawda 0:1, ale walczyli z wrocławianami jak równy z równym. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w sobotnim meczu z czwartą po rundzie jesiennej Koroną. Mecz rozpocznie się o godz. 13 na głównej płycie stadionu w Kielcach.

W ŁKS dobre informacje przeplatają się ze złymi.

Do treningów wrócił Artur Gieraga, który będzie rywalizował o miejsce na prawej obronie z Damianem Sewerynem. Od poniedziałku do normalnych zajęć wraca Artur Golański. Tydzień dłużej będzie pauzował Damian Pawlak.

Niestety, nie wystąpi w Kielcach ważny łódzki pomocnik Bartosz Romańczuk, który przeszedł zabieg usunięcia narośli na palcu. Przerwa w zajęciach ma potrwać tydzień. Prawdopodobnie w najbliższą środę zabiegowi artroskopii kolana podda się Brain Marcellinus Obem. Przeprowadzone w piątek badanie USG wykazało naderwanie mięśnia dwugłowego u Marcina Adamskiego. Przerwa w treningach Obema i Adamskiego potrwa nawet miesiąc.

Na szczęście atutem ŁKS jest uniwersalność graczy. Są piłkarze mogący występować na dwóch, a nawet trzech pozycjach. Maciej Bykowski twierdzi na przykład, że nie ma dla niego znaczenia czy będzie grał w pomocy czy w ataku, ważne, żeby się znalazł w podstawowej jedenastce. W Koronie wystąpi trzech nowych piłkarzy: Krzysztof Pilarz, Sander Puri, Tomasz Lisowski. Ostatni z wymienionych jesienią był jeszcze piłkarzem Widzewa.