18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

latOFFmieście. Weekend w OFF Piotrkowska [17 - 19 sierpnia]

(kac)
Najbliższy weekend w OFF Piotrkowska to warsztaty dla dzieci (wnętrzarskie i architektoniczne), spacer śladami Franciszka Ramischa, wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Wołodkiewicz i niedzielna Polówka.

ARCHI | TEKTURA

Kim jest urbanista, kim architekt, a kim dekorator wnętrz? Czym jest przestrzeń miejska
i czy ma wspólne cechy z przestrzenią w naszych domach? Czym jest mała architektura, detal architektoniczny, zieleń miejska? Wreszcie, czy to, co nas otacza ma znaczenie?

Na te i szereg innych pytań będziemy poszukiwali odpowiedzi podczas warsztatów z najmłodszymi odbiorcami przestrzeni miejskiej. W ramach wakacyjnej akcji OFF Piotrkowska „latOOFmieście” TAMIZO ARCHITECTS GROUP zapraszają w najbliższą sobotę (18 sierpnia, godz. 11.00-14.30) na spotkanie z architekturą, na którym dzieciaki (preferowany wiek 6-12 lat) zgłębią tajemnice zawodu architekta.

Od najmłodszych lat wychowujemy się w źle zaprojektowanej przestrzeni i rośniemy w fatalnie pomyślanych budynkach. Otoczeni brzydotą przywykamy do niej i przestajemy zwracać na nią uwagę. Jakość tego, co nas otacza, realnie wpływa na nas i nasze zachowanie. A wiadomo: czym skorupka za młodu... Ilość miejsc w warsztatach ograniczona. Zapisy do 17 sierpnia, do godziny 16.00, drogą mailową: [email protected]

Mali architekci - wielkie wyzwania

Wnętrze funkcjonalne i estetyczne. Zadowolony klient. To podstawowe wyzwania, przed jakimi stają projektanci wnętrz. Na czym polega ich praca? Jak wygląda droga od zlecenia, pomysłu, do jego realizacji, wreszcie akceptacji przez klienta? W najbliższą sobotę (18 sierpnia, godz. 11.00) projektanci z KUOOARCHITECTS uchylą najmłodszym rąbka tajemnicy i zdradzą sekrety zawodu designera wnętrz.

Warsztaty wnętrzarskie dla dzieci (7-11 lat) odbędą się w ramach wakacyjnej akcji OFF Piotrkowska „latOFFmieście”. Zajęcia przygotowane przez zespół projektantów pod przewodnictwem Katarzyny Kuo (Rydzyńskiej) założycielki KUOOARCHITECTS mają za zadanie pomóc dzieciom zrozumieć na czym polega praca architekta wnętrz. Świeżo zdobytą wiedzę najlepiej sprawdzić w praktyce, dlatego uczestnicy warsztatów, podzieleni na trzy grupy, spróbują wcielić się w rolę projektanta, przyjmą oraz zrealizują wymyślone zamówienie - zadanie. Z prostych materiałów: szarej tektury, papieru pakowego, kleju, taśmy klejącej i markerów, na koniec trwających 3-4 godziny zajęć powinien powstać własnoręcznie wykonany model, będący odpowiedzią na oczekiwania „klienta”. Każdej grupie przydzielony zostanie opiekun, który będzie równocześnie klientem innej grupy.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy drogą mailową na adres: [email protected]

Spacer śladami Franciszka Ramischa

Ramisch nie zbudował tak wielkiego imperium jak Poznański czy Scheibler. Fabryka przy Piotrkowskiej 138/140 jest miejscem, które kryje w sobie wiele tajemnic. Trzeba je odkryć na nowo. W ramach akcji latOFFmieście, OFF Piotrkowska zaprasza w sobotę (18 sierpnia, godz. 13.00) na wspólne poznawanie jej sekretów i zakątków.

Jeśli na tej wycieczce macie ochotę posłuchać monologu przewodnika, to ta wycieczka na pewno nie jest dla Was. U nas za pomocą archiwalnych zdjęć, starych planów fabryki i tego co z budynków pozostało, pod okiem organizatora będzie można zrozumieć mechanizmy rządzące XIX wiecznym przemysłem.
Spacer organizowany przez TARAMKA STUDIO potrwa około półtorej godziny. Zbiórka o 13.00 na podwórku przed klubami DOM i Spaleni Słońcem. Jeśli zbierze się ponad piętnastoosobowa grupa chętnych, uruchomimy plenerowe drukowanie pamiątkowych nadruków. Warto wziąć ze sobą jasne koszulki, torby i chusty (drukujemy czarną farbą).

Wołodkiewicz w Alternatywnej

Od soboty (18 sierpnia, godz. 16.00) w Galerii Alternatywnej „Obudź Jutro” można oglądać wystawę prac Katarzyny Wołodkiewicz "Współistnienia". Autorka przedstawia w niej obrazy z cyklu "Szmery i szelesty".

Cykl ten odnosi się do przestrzeni twórczej, w jakiej artystka odnajduje spokój, relaks, przenosi się w inny świat wolny od codziennych spraw i obowiązków. Jest to dla niej rodzaj fascynującej podróży, gdzie staje się obserwatorem zmian, zderzeń, materializacji. Jak sama mówi: - Jestem jedynym świadkiem tego procesu, niemniej chciałbym się podzielić takim kawałkiem mojego świata z widzem, wciągnąć go w tę przestrzeń, pozwolić poczuć ten stan. Obrazy Katarzyny Wołodkiewicz można oglądać w OFF Piotrkowska do 2 września.

Katarzyna Wołodkiewicz - urodzona w 1977 r. we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w pracowni prof. Andrzeja Basaja w 2002 r. z grafiki warsztatowej) oraz Kursu Kwalifikacyjnego Nadającego Uprawnienia Pedagogiczne na Wydziale Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu. Zajmuje się grafiką, ilustracją, malarstwem, rysunkiem, fotografią, plakatem, kolażem, scenografią oraz edukacją artystyczną. Działa czynnie jako artystka, w dorobku ma wystawy indywidualne i zbiorowe, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje współpracę z wydawnictwami, agencjami reklamowymi, galeriami sztuki i prywatnymi zleceniodawcami, prowadzenie własnego studia artystycznego oraz warsztatów artystycznych. W latach 2004-2006 pracowała jako nauczyciel projektowania, rzeźby, rysunku i malarstwa w obecnym Liceum Plastycznym we Wrocławiu, którego sama jest absolwentką. Opracowała własne metody pracy z uczniami i stworzyła autorski program nauczania, który rozwija w ramach własnej działalności. Od 2007 roku prowadzi Warsztaty Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Projektowania w Pracowni Artystycznej Fenomenarium.

Polówka: „Gangi Nowego Jorku”

Polówka w OFF Piotrkowska, czyli darmowa projekcja plenerowa z serii Miasto. W niedzielę (19 sierpnia) „Gangi Nowego Jorku” Martina Scorsese.

XIX wiek, nowojorska dzielnica Five Points, jedno z najbiedniejszych miejsc w całej Ameryce, gdzie gangi walczyły o kontrolę na ulicach. W tych czasach bezprawia i niepohamowanej politycznej korupcji rozgrywa się filmowa historia Amsterdama Vallona, młodego irlandzkiego imigranta. Po 15-letnim pobycie w więzieniu, bohater wraca do Five Points, by zemścić się na Williamie Cuttingu, zwanym też Billem Rzeźnikiem, przywódcy anty-imigranckiego gangu, który odpowiada za śmierć ojca Amsterdama. Chłopak wie, że pierwszym krokiem do dokonania wendetty jest wniknięcie w najbliższy krąg Billa. W międzyczasie Amsterdam poznaje Jenny Everdeane, enigmatyczną kobietę-kieszonkowca, której ogromne poczucie niezależności i fascynująca piękność zniewalają go bez reszty. Jenny ma jednak własną mroczną przeszłość, która niespodziewanie komplikuje plany bohatera. Podróż Amsterdama przez ciemne zaułki Five Points przeradza się w walkę nie tylko o własne przetrwanie ale także o dobro ludzi jemu podobnych. Jego zmagania zbiegają się w czasie z największymi rozruchami w dziejach Ameryki zamieszkami, które wybuchły w Nowym Jorku, gdy w 1863 roku do miasta zawitały echa Wojny Secesyjnej.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto