Kursy doszkalające dla nauczycieli „Energetyczny nauczyciel”

Artykuł sponsorowany
„Energetyczny nauczyciel” - kursy doskonalące dla nauczycieli szkół zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakresie systemów energetyki odnawialnej i budownictwa energooszczędnego

Odnawialne źródła energii (OZE) zajmują istotne miejsce w polityce energetycznej Unii Europejskiej. Polityka zrównoważonego rozwoju UE zakłada dla Polski m.in. 15% udział OZE w wytwarzaniu energii. Polska uczestniczy w tworzeniu wspólnotowej polityki energetycznej i implementuje jej cele w warunkach krajowych. W kierunkach Polityki Energetycznej Polski do 2030r. ważne miejsce ma rozwój wykorzystujący OZE i budownictwo energetyczne.
Wstępując do UE Polska przyjęła zobowiązanie, że energetyka będzie przyjazna środowisku naturalnemu - program 3x20.Znaczenie OZE i budownictwa energetycznego dla gospodarki i indywidualnych gospodarstw domowych w Polsce wzrasta. Konieczne jest przygotowanie profesjonalnej kadry dydaktycznej kształcącej kadry fachowców posiadających kompetencje zawodowe w zakresie wykorzystywania i budowania urządzeń do produkcji energii pochodzącej z OZE oraz w zakresie budownictwa energooszczędnego

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Agencja Użytkowania i Poszanowania Energii we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego realizuje projekt_ „Energetyczny nauczyciel” - kursy doskonalące dla nauczycieli szkół zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakresie systemów energetyki odnawialnej i budownictwa energooszczędnego. _Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i jest realizowany w ramach dwóch edycji szkoleniowych: kwiecień 2014 – listopad 2014 oraz październik 2014 – czerwiec 2015.

Działania projektowe skierowane są do nauczycieli szkół zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu kształcących w zawodach związanych z branżą budowlaną, instalacyjną, elektryczną, energetyczną, rolniczą, mechaniczną i ochroną środowiska. Kandydaci muszą być zatrudnieni w szkołach lub placówkach kształcenia praktycznego z województwa łódzkiego na podstawie umowy o pracę, mianowania zgodnie z art. 10 Karty Nauczyciela lub umowy cywilnoprawnej.

Zakres projektu obejmuje zagadnienia związane z systemami i instalacjami energetyki odnawialnej oraz budownictwem energooszczędnym. Zajęcia prowadzone są w ramach dwóch ścieżek dydaktycznych do wyboru:


1. Wykorzystanie urządzeń energetyki odnawialnej oraz wykorzystanie IT do doboru systemów OZE.
Szkolenie to jest wprowadzeniem w tematykę związaną z instalacjami i systemami OZE zgodnie z założeniami kształcenia w zawodzie Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Uczestnicy przejdą nie tylko szkolenie teoretyczne, ale przede wszystkim odbędą praktyczne zajęcia
z wykorzystaniem modeli dydaktycznych i realnych instalacji energetyki odnawialnej znajdujących się w Centrum Praktycznego Szkolenia Instalatorów w Łodzi.

2. Budownictwo energooszczędne oraz wykorzystanie IT do projektowania budynków energooszczędnych . Szkolenie to ma na celu wprowadzenie uczestników w zagadnienia dotyczące budownictwa energooszczędnego oraz zapoznanie ich z oprogramowaniem używanym do projektowania tego rodzaju budynków.

Każdy z uczestników weźmie dodatkowo również udział w obowiązkowym 48-godzinnym szkoleniu z zakresu doskonalenia warsztatu metodycznego i umiejętności wychowawczych w pracy nauczyciela.

Niewątpliwym plusem projektu jest to, iż jego uczestnicy mają możliwość uzyskania kwalifikacji do nauczania przedmiotów związanych z OZE i budownictwem energooszczędnym - godziny szkoleniowe z Projektu będą zaliczane jako godziny bezpłatnego kursu kwalifikacyjnego organizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
w Łodzi.

Ambicją organizatorów jest to, by projekt stał się nie tylko płaszczyzną zdobywania fachowej wiedzy, ale również forum wymiany doświadczeń i sposobnością do nawiązania cennych kontaktów. Dzięki ukończeniu ww. projektu kadra dydaktyczna uzyska kompetencje, które pomogą im kształcić uczniów, aby mogli oni w przyszłości zasilić kadrę pracowniczą w zawodach związanych
z energetyką odnawialną i budownictwem energooszczędnym.

Zajęcia będą odbywały się w Łodzi, w Centrum Praktycznego Szkolenia Instalatorów przy

ul. Kwidzyńskiej oraz w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przy ul. Kopcińskiego. Będą one prowadzone w weekendy.

Każdy uczestnik projektu otrzyma imienny certyfikat, zaświadczenie o zaliczeniu godzin do kursu kwalifikacyjnego, a ponadto materiały dydaktyczne, biurowe oraz catering podczas szkoleń.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem, prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres [email protected]. Dokumenty zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.energetycznynauczyciel.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto