Koszykówka: Widzew Łódź przegrywa z Odrą Brzeg. Derbów Łodzi jednak nie będzie [aktualizacja]

Aleksandra Pawlak
Aleksandra Pawlak Adrian Somorowski (archiwum mmlodz.pl)
Koszykarki Widzewa Łódź przegrały z Odrą Brzeg 50:73. Ten wynik oraz porażka Utexu ROW Rybnik oznacza, że odbędą się kolejne w tym sezonie Derby Łodzi.

Zobacz jakie jeszcze wydarzenia czekają łódzkich kibiców w ten weekend

Aktualizacja godzina 19:55 Na wniosek Widzewa i ŁKS-u, Polska Liga Koszykówki Kobiet zadecydowała, że Derby Łodzi, które miały odbyć się w sobotę (16 kwietnia) w ramach ostatniej kolejki play-out, zostają odwołane. - Wspólnie z prezesem Trześniewskim zdecydowaliśmy o wystosowanie takiego pisma. My borykamy się z kontuzjami, ŁKS ostatni mecz rozegrał w poprzedni weekend, a to spotkanie i tak nic by nie zmieniło - tłumaczy Ryszard Andrzejczak, prezes Widzewa.

Tym samym, dla obu łódzkich drużyn ten sezon już się zakończył. ŁKS spada z ekstraklasy, ale wiele wskazuje na to, że będzie mógł wykupić "dziką kartę". Wiąże się to z projektem powiększenia ligi, a pomysł czeka na zaakceptowanie przez Polski Związek Koszykówki.

Zwycięstwo koszykarek Widzewa Łódź z Odrą Brzeg lub wygrana zawodniczek Utexu ROW Rybnik z INEĄ AZS-em Poznań - takie wyniki rozstrzygały i zarazem kończyły rywalizację o utrzymanie w Ford Germaz Ekstraklasie w tym sezonie.

Rybniczanki uległy jednak u siebie 75:82, a na wyjeździe nie poradziły sobie łodzianki. Koszykarki Widzewa nawiązały walkę z brzeżankami tylko w pierwszych trzech kwartach. Do przerwy Odra prowadziła 28:25, a po 30 minutach było 49:41 i jeszcze wiele mogło się wydarzyć.

Wygrana bardziej potrzebna była gospodyniom, więc ostatnia kwarta należała zdecydowanie do nich. Wynik 24:9 i 73:50 w całym spotkaniu mówi wszystko. Brzeżanki wygrały i dalej mają szansę się utrzymać, a koszykarki Widzewa mogą się szykować na 4. w tym sezonie Derby Łodzi.

Spotkanie z ŁKS-em może być dla Widzewianek o tyle ważne, że w rywalizacji derbowej jest 2-1 dla Ełkaesianek. Co więcej Widzew jeszcze nie wygrał u siebie z rywalkami zza miedzy. Z kolei dla podopiecznych Witolda Baka będzie to ostatnia okazja, żeby osłodzić kibicom fatalną postawę w tym sezonie i sportowy spadek z Ford Germaz Ekstraklasy.

Derby Łodzi koszykarek zostaną rozegrane w sobotę (16 kwietnia) o godzinie 19.30 w Hali Parkowa. Relację na żywo będzie można śledzić na portalu Moje Miasto Łódź.

Odra Brzeg - Widzew Łódź 73:50
(14:11, 14:14, 21:16, 24:9)

Odra: M. Gawrońska (12 punktów), J. Daniel (10 pkt., 6 strat), M. Żyłczyńska (10 pkt., 4 przechwyty), X. Stewart (20 pkt., 9 zbiórek), E. Buszta (4 pkt., 4 straty) - N. Tajerle (0 pkt.), Ż. Kędra (0 pkt.), J. Oses (0 pkt.), A. Jones (17 pkt.)