Koszykówka: Porażka Widzewa Łódź z liderem - Wisłą Kraków

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały na wyjeździe z Wisłą Can-Pack Kraków 61:76. Łodzianki nawiązały walkę tylko w pierwszej połowie, którą nawet wygrały 34:31.

Wczorajszy (6 grudnia) mecz pomiędzy Wisłą Can-Pack Kraków i Widzewem Łódź był na początku bardzo wyrównany. Do przerwy prowadziły nawet łodzianki 34:31. Gospodynie swoją siłę pokazały jednak w 3. kwarcie, którą zdecydowanie wygrały 22:10. W ostatnie części gry krakowianki dorzuciły do swojej przewagi jeszcze sześć punktów i ostatecznie wygrały 76:61.

Nie bez znaczenia dla przebiegu wczorajszego meczu był fakt, że trener Miodrag Gajić miał ograniczone pole w rotacji zawodniczkami. W zespole zabrakło Lidii Kopczyk i Elizy Gołumbiewskiej oraz kontuzjowanych od dłuższego czasu Agnieszki Jaroszewicz i Lucyny Kotonowicz. W związku z tym na ławce zasiadły m.in. Martyna Laskowska, Justyna Okulska i Anna Kolasa, a kolejna młoda - Kamila Polit zagrała ponad 20 minut.

Gra Widzewa opierała się zatem na sześciu koszykarkach - Katarzynie Kenig, Oldze Żytomirskiej, Annie Tondel, Małgorzacie Chomickiej, Aleksandrze Pawlak oraz Joannie Górzyńskiej-Szymczak. Każda z nich zdobyła co najmniej osiem punktów, ale było to za mało, aby wygrać.

Kolejnym meczem dla Widzewianek będą już Derby Łodzi, które tym razem zostaną rozegrane w Hali Parkowa. Mecz Widzewa z ŁKS-em odbędzie się w niedzielę (12 grudnia) o godzinie 18, a relację na żywo będzie można śledzić na portalu Moje Miasto Łódź.

Wisła Can-Pack Kraków - Widzew Łódź 76:61(18:18, 13:16, 22:10, 23:17)