Koszykówka: Polska zniszczyła Słowaków w Atlas Arenie [zdjęcia]

Wioleta Wodzynska
Polscy koszykarze pokonali wczoraj Słowaków 108:57. Spotkanie odbywające się w łódzkiej Atlas Arenie było jednostronnym widowiskiem.

Słowacy potrafili nawiązać równorzędną walkę z Polakami tylko na początku pierwszej kwarty, kiedy to nawet prowadzili 9:6. Później jednak Polacy z każdą minutą powiększali prowadzenie. - Początek był bardzo ofensywny, ale później Polska zaczęła grać lepiej w defensywie i zniszczyli nas - przyznał po meczu Frantisek Ron, szkoleniowiec Słowacji.

Słowacy momentami prezentowali się jak zagubione dzieci, nie mogąc zatrzymać polskich ataków, ani sforsować naszej obrony. W ich grze brakowało też agresywności. - Nie mieliśmy szans nawiązać walki przez 40 minut. Brakowało nam serca do gry, to była katastrofa z naszej strony - wyjaśnił Anton Gavel, kapitan zespołu.

Obrona kluczem do wygranej Polski w Atlas Arenie

Dla Polaków był to pierwszy tak dobry mecz z rozegranych w tym roku sparingów. Wcześniej co prawda udało nam się wygrać z Macedonią i powalczyć z Włochami, ale wczoraj w Atlas Arenie nasi koszykarze już zdecydowanie dominowali. - W końću spotkaliśmy się wszyscy razem. Zagraliśmy bardzo dobrą koszykówką. Były fragmenty dobrego, szybkiego ataku i wszystko co rzucaliśmy, to wpadało - powiedział Igor Griszczuk, trener Polaków. Z kolei Filip Dylewicz zwrócił uwagę na dobrą postawę w obronie. - Zagraliśmy bardzo dobre zawody, przede wszystkim w obronie - powiedział kapitan naszej drużyny.

Dzisiaj (25 lipca) w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się spotkanie rewanżowe Polski ze Słowacją. - Będziemy musieli znów postawić swoje warunki gry, ale jutro będzie inne spotkanie - nie ukrywał trener Griszczuk. - Ten mecz to była dla nas dobra lekcja. Mam nadzieję, że jutro wyciągniemy z niego wnioski i zagramy lepiej - powiedział Gavel.

Dla Polaków drugie spotkanie ze Słowacją będzie ostatnim sparingiem przed meczami kwalifikacyjnymi do Eurobasketu 2011. W grupie eliminacyjnej zagramy m.in. z Gruzją, z którą Słowacja wygrała niedawno ośmioma punktami. - Polacy są bardziej zbilansowani jeśli chodzi o grę podkoszową i obwodową. Są też lepsi w obronie - podzielił się swoimi spostrzerzeniami szkoleniowiec Ron.

Dzisiejszy mecz Polski ze Słowacją rozpocznie się o godzinie 18.05. Relację tekstową - mamy nadzieję, że już bez problemów technicznych - będziecie mogli śledzić na portalu Moje Miasto Łódź.