Koszykówka: ŁKS Łódź niczym nie zaskoczył Lidera Pruszków [zdjęcia]

Koszykarki ŁKS-u Łódź uległy Matizol Liderowi Pruszków 59:77. Łodzianki niczym nie zaskoczyły rywalek i swojego byłego trenera - Adama Prabuckiego.
Zobaczcie polskich Harlem Globetrotters [zdjęcia+wideo]

Kibice ŁKS Siemens AGD Łódź podczas wczorajszego (8 lutego) meczu z Matizol Liderem Pruszków mogli zobaczyć wśród przyjezdnych kilka dobrze sobie znanych postaci. W pruszkowskiej drużynie grają m.in. Ugochukwu Oha (w poprzednim sezonie liderka ŁKS-u), Natalija Trofimowa (ten sezon zaczynała w Łodzi), Alicja Bednarek (przez wiele lat reprezentowała biało-czerwono-białe barwy) i trenera Adama Prabuckiego (przez pierwszą część tego sezonu szkoleniowiec ełkaesianek).

Właśnie znajomość ŁKS-u przez przyjezdne odegrała kluczową rolę dla losów tego spotkania. Przez pierwsze dwie kwarty trwała twarda i wyrównana walka, a wynik 32:33 zapowiadał duże emocje także po przerwie. Emocji wielkich jednak nie było.

Pruszkowianki w ciągu pięciu minut po zmianie stron przesądziły losy całego spotkania. Przyjezdne dobrze broniły i wyprowadzały szybkie kontry. Kolejne trójki dokładała też Laurie Koehn. Ze strony ŁKS-u brakowało odpowiedzi, chociaż trzeba przyznać, że okazje były. Lauren Prochaska i Jetta Archell McIntyre nie trafiły jednak trzykrotnie za trzy, a gra podkoszowa była skutecznie blokowana przez Ohę.

W trzeciej kwarcie ełkaesianki zdobyły raptem 6 punktów przy 23 rywalek. Ostatnia część gry była remisowa (21:21) i ostatecznie ŁKS Siemens AGD Łódź przegrał z Matizol Liderem Pruszków 59:77.

O takim wyniku zadecydowały dwie sprawy - ŁKS grał tylko w 6-osobowym składzie, a przeciwniczki dobrze znały zagrywki łodzianek. Trener Adam Prabucki na pytanie czy został czymś zaskoczony, odpowiedział krótko, lecz dosadnie "Nie".

Po tej porażce skomplikowała się sytuacja ŁKS-u w tabeli. Łodzianki zostały wyprzedzone przez Lidera i spadły na 9. miejsce (pierwsze nie dające gry w play off). Do końca rundy zasadniczej jeszcze 6 kolejek. Dodajmy, że swój mecz przegrały wczoraj również koszykarki Widzewa.