Koszykówka: do trzech razy sztuka. ŁKS Łódź lepszy od AZS-u Poznań

Agnieszka_Sieminska
Agnieszka Siemińska
Koszykarki ŁKS-u Łódź wygrały po raz pierwszy w tym sezonie Ford Germaz Ekstraklasy. Pokonały INEA AZS Poznań.
Koszykówka: ŁKS Łódź przegrywa na początek z CCC Polkowice [zdjęcia]

Po dwóch ciężkich spotkaniach nadszedł czas na łatwiejszego przeciwnika. Wczoraj (9 października) koszykarki ŁKS-u Łódź mogły świętować pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Przeciwnikiem Ełkaesianek był młody i niedoświadczony zespół, jednak łodzianki nie mogą z pewnością zaliczyć tego spotkania do najprostszych.

Przez pierwszą połowę poznanianki skutecznie stawiały opór drużynie ŁKS-u. Po celnych rzutach Anety Kolnis zespół z Poznania wysunął się na prowadzenie. Ełkaesianki szybko zniwelowały niewielką przewagę i same wysunęły się na prowadzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:30.

Po zmianie stron gra zawodniczek AZS-u wyraźnie się pogorszyła. Przyjezdne popełniały mnóstwo fauli, a łodzianki powiększały przewagę, wykorzystując kolejne rzuty osobiste. Ostatnia odsłona meczu należała do ŁKS-u. W szeregach przyjezdnych wdarły się nerwy, które powodowały coraz większą ilość błędów własnych. W łódzkiej drużynie wyróżniała się Celeste Hoewisch, do której należała najefektowniejsza akcja w końcówce meczu. Gospodynie utrzymały wysoką przewagę z trzeciej kwarty i spokojnie doprowadziły do zwycięstwa.

Koszykarki ŁKS-u choć wysoko wygrały, ich gra nadal nie stoi na najwyższym poziomie. - Nie wiem skąd dzisiaj tyle nerwowości w tym spotkaniu, bo nie było dużego nacisku z zewnątrz. Udało nam się znaleźć tę piątkę, która pociągnęła wynik i doprowadziła bezpiecznie do końca to spotkanie - powiedział po meczu trener Adam Prabucki.

Również zawodniczki łódzkiego klubu mimo radości ze zwycięstwa nie kryły lekkiego niedosytu z poziomu swojej gry. - Jako bardziej doświadczony zespół powinnyśmy już w pierwszej kwarcie postawić na swoim. Niestety tak się nie stało i bardzo długo męczyłyśmy się z rywalkami - przyznała Justyna Jeziorna.

Autorka tekstu: Michalina Stasiak