Kontuzja Jankowskiej w meczu z Tęczą

Barbara Głocka dopiero wchodzi w rytm treningów i meczów
Barbara Głocka dopiero wchodzi w rytm treningów i meczów fot. Krzysztof Szymczak
W niedzielę Widzewa przegrał z Tęczą 66:75. Mecz w Łodzi był zacięty. Na 3 min przed końcem różnica wynosiła tylko 4 punkty.

W 12 minucie Leona Jankowska doznała urazu śródstopia i pomocy musiało jej udzielić pogotowie. Widzew wygrał pierwszą kwartę 21:17, ale bez Jankowskiej przegrał pozostałe.

Najskuteczniej w drużynie Widzewa grała Aleksandra Pawlak (28 punktów i 8 zbiórek, m.in. 4 celne za 3 na 5). Paulina Misiek trafiła tylko 3 rzuty na 11 z gry.

Do gry wróciła Barbara Głocka, która z powodu kontuzji nie grała od 8 lutego.

Widzew - Tęcza Leszno 66:75 (21:17, 18:23, 11:16, 16:19)
Widzew: Pawlak 28, Kopczyk 13, Misiek 10, Tondel 6, Jankowska 5, Polit 4, Kotonowicz, Głocka 0. Trener: Elżbieta Trześniewska.
Tęcza: Gala 20, Grabowska 16, Chomicka 11, Bednarczyk 8, Freeman, Urbaniak, Marke po 7, Anna Kuncewicz 6. Trener: Dariusz Raczyński.