MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs: Óc Live Music - kAMP! i 19 Wiosen

redakcja
redakcja
25 czerwca o godz. 20 w Łodzi Kaliskiej rozpocznie się koncert Óc Live Music - kAMP! i 19 Wiosen.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy, że w komentarzu do tej wiadomości napiszecie, dlaczego chcielibyście pójść na ten koncert.

Zabawę zakończymy 23 czerwca o godz. 23:59.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin.

Fundatorem nagrody jest Klub Łódź Kaliska

Informacje o zespołach

"Jak możemy dowiedzieć się ze strony ich net-labelu, członkowie Kamp! fascynują się różnymi gatunkami elektroniki. W ich utworach “electro miesza się z tech-dubem, dance punk z IDM-em, a niemiecka elektronika eksperymentalna - z french house’m”. Te dość rozległe zainteresowania zaowocowały nadzwyczaj atrakcyjną muzyczną miksturą. I tak: słuchając “The Crusader” czy “Zen Garden”, skojarzenia od razu prowadzą do francuskiej sceny elektronicznej, z Daft Punkiem oraz Justice na czele. Z kolei w”Cosmological” czy “Tristesse Royale” przeważa nastrój “trochę bardziej soft”, te dwa utwory sprawiają wrażenie zainspirowanych twórczością spod znaku Junior Boys albo Röyksopp.W każdym razie, czerpiąc od najlepszych, wychodzą na tym co najmniej nieźle. Żywię nadzieję, że niedługo staną się znani nie tylko w Polsce, ale i w Europie (albo jeszcze dalej!). W porównaniu do zagranicznych zespołów, naprawdę nie mają się czego wstydzić.

Chillout, house, electro, pop - słuchając takiej mieszanki głowa machinalnie podryguje, a nogi same rwą się do tańca. A przesłuchawszy całej EPki, ma się ochotę na jeszcze i jeszcze… 20 minut z Kamp! mija zdecydowanie za szybko. Na szczęście członkowie zespołu mają w planach wydanie kolejnej, tym razem instrumentalnej EP już wiosną. Trzymamy za słowo!

!!! na koniec ważna informacja: “Thales One” do ściągnięcia ZA FREE ze strony: http://brennnessel.pl/

  • garść przydatnych informacji:
    - Kamp! tworzy 3 muzyków: Radek Krzyżanowski (znany z projektu Le Visage) - klawisze, kontrolery, beat, produkcja; Tomek Szpaderski (aka 19th century gentelman) - klawisze, gitara, wokal; Michał Słodowy - beat, kontrolery,
    - powstali w 2007 r., a debiutowali w październiku 2008 r., entuzjastycznie przyjętym występem w poznańskim klubie Cafe Mięsna,
    - wykonali remiks utworu “Mężczyźni bez amunicji” Cool Kids of Death, który trafił na limitowane wydawnictwo winylowe - “Ytrapretfa”,
    - zespół Kamp! był nominowany do Miazgi (nagrody przyznawanej przez niezależny magazyn muzyczny PULP) w kategorii “odkrycie roku 2008″,
    - niedawno grupa uruchomiła net-label Brennnessel (http://brennnessel.pl/), którego głównym zadaniem jest udostępnianie i promocja nowoczesnej muzyki elektronicznej."

Anna Lenarcik http://www.uwolnijmuzyke.pl/kamp-thales-one-ep

Projekt zespołu 19 Wiosen powstał w 1989 roku, w pociągu relacji Łódź-Wrocław. Autorami pomysłu byli dwaj fani muzyki punk i protoplastów tej kultury takich jak : the stooges, New York Dolls i MC5 : Franek i Marcin, po znalezieniu klawiszowca i fana Chaos UK, Fagota postanowili zacząć nagrywać swoje ulubione covery,ze świata muzyki anglosaskiej łącząc je z coverami Drupiego, Hanki Ordonównej,Piotra Szczepanika i Blackout. Zaczęli używać pseudonimów: Franciszek M.-gitara, bas, Zygmunt Waleczny- organy, perkusja, Henryk Ulik-wokal plus texty.

Pierwsze nagrania wydawali własnym sumptem w 1993- materiał pt CO KAŻDĄ CHWILĘ i jeszcze w tym samym roku ZMARNOWANY KWIAT. Na tej drugiej taśmie do zespołu dołączyła wokalistka Anna Bursztyn. Archiwalne nagrania z tamtego okresu wydał na Cd Paweł Dunin Wąsowicz w piśmie LAMPA w numerze 7 z października 2004 roku pt „CO KAŻDĄ CHWILĘ ZMARNOWANY KWIAT” (www.lampa.art.pl). Od 1994 roku do składu dołączają Ireneusz Janik (Pogłos)-perkusja i Marcin Czerniak (Czesław Mak)-bas.

Zespół zaczyna koncertować, dając sporadycznie koncerty głównie w Łodzi i Warszawie ale także w Toruniu Świdniku i Tłuszczu. W 1996 roku Lagart Factory wydaje im kasetę z materiałami z koncertów i dwóch pierwszych repertuarów pt: „1993,1995/1996” W 1997 roku nagrywają winylowy split LP z zespołem STARZY SINGERS w wytwórni MALARIE RECORDS tu na basie gra Anna Bez. Płyta wychodzi dopiero po dwóch latach w sierpniu 1999 roku w momencie kiedy 19 Wiosen zawiesiło działalność.

Od marca 2004 roku zespół wznowił działalność w nowym składzie: Franek M- chwilowo zrezygnował z udziału w nowym wcieleniu zespołu polecając na swoje miejsce Konstantego Usenko znanego z takich zespołów jak SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS, Ameba, THE LESZCZERS. Doszła tez sekcja rytmiczna z industrialnej grupy JUDE. Łukasz Franek – bas i Szymon Janiaczek – perkusja. Oprócz nich zespół tworzą już pod właściwymi nazwiskami Grzegorz J. Fajngold ( dawniej Z.Waleczny)-klawisze i Marcin Pryt (H.Ulik)-wokal i teksty.

W nowym stricte męskim składzie grupa zdążyła dać serię koncertów w 2004 roku w Warszawie , Łodzi ( z zaprzyjaźnionym elektro grllz punk bandem MASS KOTKI), Wrocławiu ( na squacie przy ul.Kromera), Poznaniu (Rozbrat). Wystąpiła na międzynarodowym festiwalu kultury niezależnej w Białorusi „No culture without Subculture) w dniach 17-20 listopada wystąpili tez wspólnie z SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS na decentrum w Białymstoku. W grudniu wystąpili na imprezie pisma Lampa wspólnie z grupa Andy. Potem ruszyli na mini tour do Niemiec występując w klubie Subversive w Berlinie i w budynku spalonego teatru Rote Flora w Hamburgu. W grudniowym numerze pisma lampa (WWW.lampa.art.pl) na składance Cd Radio Lampa ukazała się ich nowa piosenka „Bez matki” oraz utwór PROCESORA PLUSA (solowego elektro punk projektu Fagota) i PUSTOSTATORA „Nie rozumieć słów” (zespół Franka M.)

W międzyczasie w przenośnym studio URYNABOX udaje im się zarejestrować przekrojowy materiał z czasów poprzedniej działalności koncertowej, który właśnie zostaje wydany w wytwórni NIKT NIC NIE WIE w grudniu 2004 roku. Płyta „11 zim” to przegląd historii zespołu w starym składzie (1993-2004) w 21 piosenkach, nie można nazwać i określić dokładnie jaki to styl. Niektórzy nazywają to big bit punk, inni że to po prostu punk, na koszulkach promujących ich Europe Tour 2004/2005 można przeczytać BAROK NEGA PUNK. Najważniejsze są jednak emocje indywidualnego słuchacza i jego własne przeżycia. Na koncertach 19 Wiosen można mieć kontakt z punk energią i tańcem niektórzy nazywają ich muzykę i teksty apokaliptycznym dancingiem „ludzie się bawią i cieszą a wokalista śpiewa o bólu, agonii i destrukcji” i niech tak już zostanie do końca. Być może przeznaczeniem twórców 19 WIOSEN jest przygrywanie do zatrutego kotleta dopóki nie nadejdzie ostateczna zagłada. Wydaje się, że muzykom odpowiada ta rola i świetnie się w niej czuja zapowiadając w wywiadach że planują koncertować do swoich 91 lat jak czarni bluesmani i podstarzałe divy operowe.

Zapoznajcie się z tym pomysłem z uwagą i skupieniem i nie opuśćcie koncertu kiedy zagrają w waszym mieście. Jeden z ich tekstów mówi dosłownie coś takiego: „…Chaosu się nie pokona większość od jednostki silniejsze na szczęście dysharmonia cierpienie zmieni na mniejsze…” Dysharmonia to radość z grania na żywo piosenek o dystansie i samotności o zadawaniu i przyjmowaniu bólu, o wariantach śmierci i zachodzącym słońcu nad wielką aglomeracją.

( prom text :19 WIOSEN)
/informacje prasowe. MM Łódź patronuje:

MMŁódź poleca:
Zostań
dziennikarzem
obywatelskim

KonkursyZdrowie i uroda
Przewodnik
po lokalach

Sztuka w ŁodziTeatr w Łodzi
Kino w ŁodziPraca w Łodzi
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto