Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od elektroniki do punk rocka na festiwalu Soundedit w Łodzi

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Crime & The City Solution
Crime & The City Solution materiały prasowe festiwalu
Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield - to zestaw jednego z koncertów tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi.

Festiwal Soundedit odbędzie się w dniach 3-5 listopada, w łódzkim klubie Wytwórnia. Tradycyjnie, najważniejszym dniem wydarzenia jest sobota. Podczas festiwalowej soboty odbywają się najważniejsze koncerty, występuje największe gwiazdy Soundedit, ma miejsce uroczysta gala z wręczaniem statuetek Człowieka ze Złotym Uchem. Także i w tym roku sobota (5 listopada) będzie punktem kulminacyjnym festiwalu.

Pierwszy z sobotnich wykonawców to Crime & The City Solution - zespół, a raczej kolektyw muzyków, którzy pochodzą z Australii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Krytycy określają ich propozycje muzyczne jako alternatywne i postpunkowe. Sami muzycy, przyznają się do inspiracji The Doors i The Birthday Party, którego członkowie grali w zespole Simona Bonneya (to z jego inicjatywy powstał Crime & The City Solution). Zespół, istniejący od 1977 roku przeszedł wiele wzlotów, upadków, zmian składu i zawieszenia działalności. Po wznowieniu aktywności, grupa znowu nagrywa i koncertuje. Na festiwalu zagra swoje największe przeboje.

Ceniony przez krytyków muzycznych Barry Adamson skupia się na pracy w studiu i komponowaniu. Trudno zliczyć jego branżowe sukcesy, zespoły z którymi występował oraz projekty, w których wziął udział. Karierą solową rozpoczął po trzyletniej współpracy z Nick Cave & The Bad Seeds. Oprócz własnych albumów pracuje również przy muzyce filmowej. Kompozycje Adamsona można usłyszeć w tak popularnych filmach jak: „The Last of England”, „Lost Highway”, „Natural Born Killers”, czy „The Beach”. Artysta wystąpi podczas festiwalu oraz odbierze statuetkę Człowieka ze Złotym Uchem przyznaną w uznaniu za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.

Leftfield zaś to duet założony przez muzyków i producentów: Paula Daleya i Neila Barnesa. Uważa się ich za pionierów takich gatunków muzycznych jak: intelligent dance music oraz progressive house. Leftfield wniósł wiele innowacji do muzyki elektronicznej, m.in. jako jeden z pierwszych połączył house z dubem i reggae, jak również występował na żywo z wokalistami, czego wcześniej podczas elektronicznych występów nie praktykowano. Leftfield miewał również problemy z prawem - ich koncerty były zbyt głośne. W grudniu tego roku ukaże się nowa płyta, „This Is What We Do”. Na Soundedit, jeszcze przed oficjalną premierą, będzie można wysłuchać nowego materiału.

Bilety na sobotni wieczór kosztują 149 złotych.

Przypomnijmy, że organizatorzy festiwalu zapowiedzieli już również, że podczas piątkowego wieczoru wystąpią legenda polskiego punk rocka, powstały w 1981 roku zespół Dezerter oraz formacje z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?!, Test Department. Do nich dołączą krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety. Muzyczne spotkanie o tyle niezwykłe, że na jednej scenie spotkają się grupy bezkompromisowe zarówno tekstowo, jak i muzycznie. Całości patronuje Dezerter, który gra obecnie w składzie: Robert Matera - gitara, śpiew; Krzysztof Grabowski - perkusja, teksty i Jacek Chrzanowski - bas.

Bilety na ten koncert kosztują 99 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Od elektroniki do punk rocka na festiwalu Soundedit w Łodzi - Dziennik Łódzki

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto