Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak dokończyć i uzupełnić edukację

Redakcja
Powrót na uczelnię po urlopie dziekańskim, wyjeździe zagranicznym lub przerwie w nauce staje się w Łodzi coraz bardziej popularny. Każdego roku z powodów osobistych wielu studentów przerywa naukę.

Natalia, która wyjechała za granicę na półroczny staż przyznaje, że decyzja o powrocie nie była łatwa. - Przez sześć miesięcy we Włoszech podszkoliłam język, zdobyłam doświadczenie i międzynarodowe kontakty. Musiałam jednak przed wyjazdem za granicę przerwać naukę. Po powrocie do Polski załatwianie formalności oraz odrabianie zaległości wydawało się wręcz niemożliwe. Na szczęście, trafiłam na specjalny program, w którym niepubliczna uczelnia prowadziła nabór na kierunek już w trakcie trwania studiów. Takich ofert jest sporo zarówno w Łodzi, jak i w całym kraju.

Największym problemem, który często okazuje się poważną barierą w powrocie na studia, jest biurokracja i stres związany z opuszczonymi zajęciami oraz luki w zdobytej wiedzy. Wzięcie udziału w rekrutacji na kolejny semestr studiów pozwala rozpocząć naukę w tym samym momencie, w którym ją zakończyliśmy.
Społeczna Akademia Nauk prowadzi właśnie nabór na VII semestr na kierunku Informatyka. Studenci, którzy przerwali naukę z przyczyn losowych lub postanowili zmienić uczelnię w trakcie kształcenia mają teraz taką możliwość. Nowoczesny program nauczania dostosowany do potrzeb rynku pracy został doceniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przekazało środki rządowe na realizację kierunku Informatyka w łódzkiej uczelni. Dzięki temu studenci nie tylko studiują za darmo, ale mogą liczyć na dodatkowe ministerialne przywileje, np. dostęp do kursów wyrównawczych, unowocześnienie programu nauczania, staże pozwalające zdobyć dodatkowe kwalifikacje.

Łączenie teorii z praktyką to podstawa kształcenia. Studenci powracający na uczelnię to najczęściej osoby dorosłe, świadome swoich oczekiwań i "głodne wiedzy". Mają duże oczekiwania i angażują się w zdobywanie doświadczenia zawodowego. W Społecznej Akademii Nauk w Łodzi studenci kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna mają do swojej dyspozycji profesjonalne studio radiowe, telewizyjne oraz szkolną gazetę "Motto". Natomiast młodzi informatycy uczą się zawodu w pracowniach przystosowanych do najwyższych norm szkolnictwa. Uczelnia zapewnia studentom także możliwość kontaktu z profesjonalnym doradcą zawodowym oraz skorzystanie z płatnych staży w renomowanych firmach z branży informatycznej.

- Na kierunku Informatyka zostały nam jeszcze wolne miejsca - mówi Agnieszka Zaręba, rzeczniczka uczelni. Prowadzimy nabór na VII semestr, studia cieszą się dużym zainteresowaniem ponieważ tworzymy małe grupy i dbamy o przystosowanie programu do potrzeb rynku pracy. Nasze pracownie zaopatrzone są w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. Dzięki wyróżnieniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, studenci, którzy zostaną przyjęci na VII semestr Informatyki będą studiować bezpłatnie.

Studenci zainteresowani nauką na kierunku Informatyka mogą zgłaszać się do Biura Obsługi Studenta Społecznej Akademii Nauk przy ul. Sienkiewicza 9 w Łodzi.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji znajdziesz na stronie uczelni:http://www.spoleczna.pl/

Coraz więcej absolwentów szkół wyższych decyduje się na studia podyplomowe. Tytuł magistra to za mało dla tych, którzy mierzą naprawdę wysoko. Największym zainteresowaniem w Łodzi cieszą się biznesowe studia podyplomowe w Społecznej Akademii Nauk.
Międzynarodowe Centrum Podyplomowe (MCP) istnieje przy Społecznej Akademii Nauk, Clark University i Polskiej Akademii Otwartej (PAO).
- Zainteresowanie studiami jest tak duże, że w roku akademickim 2012/2013 planujemy uruchomić studia podyplomowe dla kilkuset nowych słuchaczy - mówi Wiktor Kołysko, koordynator studiów podyplomowych w Społecznej Akademii Nauk.
Międzynarodowe Centrum Podyplomowe oferuje studia menedżerskie, specjalistyczne oraz kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe aż na 18 kierunkach. Absolwenci wszystkich kierunków otrzymują świadectwa ukończenia studiów podyplomowych. Student kończący naukę w języku angielskim uzyskuje też dyplom Master amerykańskiego Clark University. Szczegóły: Międzynarodow Centrum Podyplomowe Społecznej Akademii Nauk oraz Clark University przy ul. Gdańskiej 121 w Łodzi.

Kierunki, które cieszą się największym zainteresowaniem to:

PR Professional
Absolwent będzie wiedział jak skutecznie komunikować się z jednostkami, grupami, organizacjami; jak wywierać wpływ, prowadzić dyskusje i efektywnie się komunikować. Zajęcia prowadzą szefowie agencji PR, dziennikarze, eksperci.

Marketing polityczny
Unikalne w skali kraju interdyscyplinarne studia. Łączą teoretyczne i praktyczne aspekty politycznego wymiaru funkcjonowania samorządu terytorialnego. Studia organizowane są przy współpracy Fundacji Akademickiej im. Fernanda Braudela

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi
Po ukończeniu studiów słuchacze mają wiedzę i umiejętności praktyczne dla pełnienia funkcji menedżera personalnego, umieją stosować techniki zarządzania ludźmi.

Menedżer SPA & Wellness
Słuchacz zdobywa umiejętności i wiedzę pozwalające na profesjonalne zarządzanie obiektem Spa & Wellness. Studia realizowane są w systemie blended learning z wykorzystaniem platformy e-learningowej.

Przedsiębiorczość w biznesie
Studia uczą jak zarządzać nową i rozwijającą się firmą oraz identyfikować i rozwijać umiejętności przywódcze. Istotnym elementem studiów jest nauka umiejętności komunikacji, prezentacji oraz wyrażanie myśli.

Informatyka
Prowadzone studia podyplomowe (certyfikowane):
1. Akademia Cisco CCNA
2. Akademia Cisco CCNP
3. Akademia Administracji Systemem Linux
4. Akademia Microsoft Dynamics

Sztuka biznesu w IT: sprzedaż, strategie i rozwój
Studenci uzyskają praktyczną wiedzę z obszarów rozwoju biznesu w branży IT popartą światowymi metodologiami technik sprzedaży, negocjacji, marketingu nowoczesnych technologii informatycznych.

Rachunkowość
Studia spełniają wymogi niezbędne do zdobycia uprawnień usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i ubiegania się o wydanie certyfikatu księgowego. Wykładowcami są pracownicy naukowi SWSPiZ, biegli rewidenci oraz specjaliściz rachunkowości finansowej, podatkowej, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych oraz prawa pracy.

Bankowość
Studia pomogą w zrozumieniu mechanizmów systemu bankowego, przybliżą też produkty, oferowane przez banki.

Tłumaczenia pisemne (angielski i/lub niemiecki)
Studia mają na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności pozwalających na swobodny przekład tekstów z i na język obcy na różnym poziomie specjalizacji (np. teksty prawnicze, finansowe, medyczne, itd.), przybliżenie problemu różnych zakresów terminologicznych w tekstach specjalistycznych oraz zapoznanie słuchaczy z obowiązującymi przepisami dotyczącymi zawodu tłumacza przysięgłego i praktycznymi aspektami jego pracy.

Reprezentacja zagraniczna i dyplomacja
Studia przygotowują specjalistów trafnie analizujących zjawiska i procesy polityczne oraz gospodarcze zachodzące w skali lokalnej, regionalnej i globalnej. Zajęcia są prowadzone m.in. przez praktyków, w tym pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz czynnych i byłych ambasadorów. Studenci mają możliwość odbywania staży w placówkach dyplomatycznych, także za granicą.

Negocjacje i rozwiązywanie konfliktów
Celem studiów jest przekazanie wiedzy na temat dynamiki konfliktów oraz przygotowanie słuchaczy do ich rozwiązywania w charakterze negocjatorów, przede wszystkim w kontaktach handlowych i biznesowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto