I Turniej Eliminacyjny Mężczyzn

wojtulat
wojtulat
W sobotę (15 maja) rozegrany został I Turniej XIV cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej. To najstarsze w naszym mieście zawody plażówki znane również pod nazwą "Pucharu ulicy Piotrkowskiej".

Po raz drugi organizacją turniejów zajął się Klub Sympatyków Piłki Siatkowej we współpracy z Ogniskiem TKKF Dzikusy przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. Całość miała miejsce na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi. Sprawdzona w ubiegłym sezonie formuła zawodów sprawiła, że organizatorzy zanotowali kolejny, nowy rekord frekwencji - w turnieju wystartowały 44 pary. Obok siebie startowali zarówno łódzcy amatorzy tej dyscypliny, jak i czołówka naszego kraju na czele z reprezentantami Polski, dla których udział w turnieju był jednym z etapów przygotowań do nowego sezonu. Na piasku oglądaliśmy m.in. Grzegorza Klimka, Rafała Szternela, Tomasza Sińczaka i Michała Krymarysa oraz aktualnych Mistrzów Europy U-18 Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Nie zabrakło również ubiegłorocznego zwycięzcy Jarosława Sobczyńskiego oraz zwycięzcy rankingu Jakuba Chojeckiego. Gościem turnieju był Andrzej Piotrowski, trener młodzieżowych męskich reprezentacji Polski siatkarzy plażowych.

Najlepsza drużyna
Zwycięzcami I turnieju została najbardziej utytułowana para Damian Wojtasik / Rafał Szternel, która w finale pokonała drużynę Piotr Kantor / Bartosz Łosiak. W meczu o III miejsce para Michał Krymarys / Jarosław Sobczyński pokonała 2:1 duet Grzegorz Klimek / Bartłomiej Kujawiak.

Kolejny turniej

Organizatorzy już dziś zapraszają na II Turniej Eliminacyjny, który odbędzie się 22.05.2010 (sobota) oraz na rozgrywany 23.05.2010 (niedziela) po raz pierwszy w historii Turniej Kobiet. Dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie turnieju www.plazowka-lodz.info