Eurobasket Women 2011: Łotwa - Rosja (Zdjęcia)

Atlas Arena
Atlas Arena Robert Zwoliński
W pierwszym ćwierćfinale EuroBasket Women 2011 Rosjanki wygrały z Łotyszkami 83:72.

Zobacz więcej meczów EuroBasket Women 2011

EuroBasket Women 2011 weszło w decydującą fazę. W rywalizacji pozostało osiem najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu. W łódzkiej Atlas Arenie koszykarki rozgrywają ćwierćfinały, półfinały, finały oraz mecze o miejsca 3-4, 5-6, 7-8.

Rosjanki szybko zdobyły przewagę i już po 5,5 minuty prowadziły 17:8. W dalszej części spotkania podopieczne Borisa Skolovsky'ego utrzymywały kilkupunktową "zaliczkę". Rosjanki korzystały z przewagi wzrostu i więcej zbierały (41 do 34 w zbiórkach na korzyść Sbornej w całym spotkaniu).

Do przerwy Łotyszki przegrywały 11 punktami, choć był moment kiedy traciły już 15 "oczek". Początek drugiej części gry sąsiadki Polski miały obiecujący (5:0), ale po chwili Rosjanki znów kontrolowały sytuację na parkiecie. Ostatecznie Rosja wygrała z Łotwą 83:72 w pierwszym ćwierćfinale EuroBasket 2011.

Łotwa - Rosja 72:83
(18:23, 19:25, 18:17, 17:18)

Łotwa: E. Babkina (21 punktów), Z. Tamane (10 pkt.), G. Basko (5 pkt.), K. Karklina (18 pkt.), I. Kublina (5 pkt.) - S. Niedola (7 pkt.), L. Jansone (6 pkt.), A. Putnina (0 pkt.)

Rosja: O. Arteshina (15 pkt.), E. Danilochkina (18 pkt.), I. Korstin (4 pkt.), M. Stepanova (10 pkt., 11 zbiórek), T. Vidmer (4 pkt.) - T. Popova (2 pkt.), M. Kuzina (16 pkt.), I. Osipova (7 pkt.), S. Ambrosimova (7 pkt.)