Eurobasket Women 2011: France - Turkey (Photos)

W EuroBasket Women 2011 czas półfinałów. Jako pierwsze zmierzą ...
W EuroBasket Women 2011 czas półfinałów. Jako pierwsze zmierzą ... robert_zwolinski
W drugim półfinale EuroBasket 2011 Turcja wygrała z Francją 68:62. Mecz zakończył się dopiero po dogrywce.

Zobacz więcej meczów EuroBasket Women 2011

EuroBasket Women 2011 weszło w decydującą fazę. W rywalizacji pozostało osiem najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu. W łódzkiej Atlas Arenie koszykarki rozgrywają ćwierćfinały, półfinały, finały oraz mecze o miejsca 3-4, 5-6, 7-8.

FRANCE vs TURKEY MORE PHOTOS

Ostatni dzisiejszy (1 lipca) mecz od prowadzenia (0:2) rozpoczęły Turczynki. Po chwili było już jednak 7:2 dla Francuzek. Sytuacja zmieniła się po czasie wziętym przez Ceyhyna Yildizoglu i to jego drużyna znów prowadziła (14:9).

Wynik na korzyść zawodniczek znad Bosforu utrzymywał się aż do czwartej kwarty (49:42). Wtedy Francuzki zaczęły wykorzystywać swoją przewagę fizyczną i zmniejszać straty. Udało się doprowadzić do remisu 60:60. Do końca pozostawało kilkadziesiąt sekund, ale Turczynki nie potrafiły zdobyć punktów. Birsel Vardarli spudłowała dwa osobiste. Celine Dumerc postawiła wszystko na jedną kartę, popędziła pod kosz przeciwniczek, ale punktów nie zdobyła i pierwsza dogrywka podczas EuroBasket Women 2011 w Atlas Arenie stała się faktem.

W trakcie dodatkowych 5 minut po koszykarkach obu ekip było widać duże zdenerwowanie - pudła z prostych pozycji, ale i ogromną determinację - walka o każdą piłkę. "Ciśnienie" wytrzymały Turczynki i to one mogły się cieszyć po końcowym gwizdku.

Turcja pokonała Francję 68:62 i w finale EuroBasket Women 2011 zagra z Rosją. Francja o 3. miejsce powalczy z Czechami. Te spotkania w niedzielę (3 lipca), a jutro spotkania o miejsca 5-8.

FRANCE - TURKEY 62:68

(15:16, 16:22, 11:11, 18:11; d. 2:8)

FRANCE**: **I. Yacoubou-Dehoui (4 punkty), F. Lepron (4 pkt.), S. Gruda (4 pkt.), C. Dumerc (4 pkt.), E. Gomis (24 pkt.) - E. Lawson (12 pkt.), J. Digbeu (6 pkt.), E. Miyem (4 pkt.), C. Beikes (0 pkt.)

TURKEY: E. T. Palazoglu (2 pkt.), B. Vardarli (14 pkt.), N. Yilmaz (17 pkt.), S. Ivegin (3 pkt.), N. K. Nevlin (23 pkt.) - S. Erdogan (0 pkt.), I. Alben (9 pkt.), G. Akkaya (0 pkt.), N. Kartaltepe (0 pkt.), B. Caglar (0 pkt.)