Eurobasket Women 2011: Czechy - Rosja (Zdjęcia)

W EuroBasket Women 2011 czas półfinałów. Jako pierwsze zmierzą ...
W EuroBasket Women 2011 czas półfinałów. Jako pierwsze zmierzą ... robert_zwolinski
W pierwszym półfinale EuroBasket Women 2011 Rosja pokonała Czechy 85:53.

Zobacz więcej meczów EuroBasket Women 2011

EuroBasket Women 2011 weszło w decydującą fazę. W rywalizacji pozostało osiem najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu. W łódzkiej Atlas Arenie koszykarki rozgrywają ćwierćfinały, półfinały, finały oraz mecze o miejsca 3-4, 5-6, 7-8.

Pierwszy półfinał EuroBasket Women 2011 rozpoczął się od równej gry Rosjanek i Czeszek. Z upływem czasu przewagę jednak konstruowała Sborna, co zaowocowało prowadzeniem 39:26 do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Czeszki, choć prezentowały dzisiaj (1 lipca) koszykówkę zespołową, nie potrafiły przełamać obrony rywalek. Rosjanki natomiast w ataku prawie się nie myliły. Czy to spod kosza, czy za trzy punkty, to i tak trafiały. Elena Danilochkina przez trzy kwarty miała nawet 100-procentową skuteczność rzutów za 1, 2 i 3 punkty. W całym spotkaniu zdobyła 18 "oczek", będąc najskuteczniejszą zawodniczką tego półfinału. Co ciekawe, wszystkie 12 Rosjanek zdobyło w tym pojedynku co najmniej 2 punkty.

Ostatecznie Rosja wygrała z Czechami 85:53 i to właśnie Sborna zagra w finale EuroBasket Women 2011. Czeszki powalczą o 3. miejsce.

Czechy - Rosja 53:85
(18:22, 8:17, 17:22, 10:24)

Czechy: I. Burgrova (10 punktów), V. Bortelova (2 pkt.), K. Elhotova (5 pkt.), P. Kulichova (10 pkt.), E. Viteckova (8 pkt.) - J. Vesela (8 pkt.), A. Hanusova (3 pkt.), R. Hejdova (2 pkt.), M. Zdrustova (3 pkt.), K. Bartonova (2 pkt.), Z. Skrablova (0 pkt.)

Rosja: O. Arteshina (2 pkt.), E. Danilochkina (18 pkt.), I. Korstin (11 pkt.), M. Stepanova (11 pkt.), T. Vidmer (4 pkt.) - E. Belyakova (3 pkt.), T. Popova (2 pkt.), M. Kuzina (2 pkt.), N. Myasoedova (2 pkt.), I. Osipova (8 pkt.), S. Ambrosimova (6 pkt.), L. Sapova (16 pkt.)

<< EuroBasket Women 2011 - wyniki, tabele, bilety, plan Atlas Areny [serwis specjalny] >>