Dwa medale łodzian

(hof)

Łódzcy zapaśnicy stylu wolnego wywalczyli dwa złote medale w międzynarodowych mistrzostwach Polski juniorów. Zawodnik Budowlanych Łódź Michał Sęczak wywalczył tytuł w kategorii 120 kg. Inny podopieczny trenera Pawła Kurczewskiego Tomasz Gudala zajął trzecie miejsce.

To duży sukces Sęczaka, ponieważ był to dopiero jego pierwszy start po blisko trzech miesiącach, kiedy to leczył kontuzję. 9 maja łodzianin wystartuje w międzynarodowych zawodach w Bratysławie, które będą ostatnim sprawdzianem dla kandydatów do reprezentacji Polski, która wystartuje pod koniec maja w Albanii w mistrzostwach Europy.

Złoty medal zdobył również zapaśnik Włókniarza Łódź Adrian Mazan w kategorii wagowej 63 kg.

Piąte miejsce w kategorii 54 kg wywalczył Andrzej Kubiak (Włókniarz). W wadze 85 kg piąty był Marcin Fibakiewicz (Budowlani), w 97 kg piąte miejsce zajął Krzysztof Swoboda (ZTA Zgierz), a szósty był Tomast Kozłowski (ZTA Zgierz).
W klasyfikacji klubowej Budowlani zajęli czwarte miejsce, a Włókniarz uplasował się na dziesiątej pozycji.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?