Dolcan Ząbki - Widzew Łódź 0:1 - relacja

Boisko w Ząbkach, to w tym sezonie twierdza nie do zdobycia. Niestety przekonał się o tym także Widzew, który przegrał z Dolcanem 0:1.

Zamieszanie związane z orzeczeniem Trybunału Arbitrażowego oraz reakcją PZPN nie mogły ominąć zawodników z al. Piłsudskiego. Widać to było w meczu pucharowym z GKS Jastrzębie. Także w Ząbkach Widzewiacy nie grali tak, jak na początku sezonu.

Łodzianie chcieli szybko zdobyć bramkę. Celował w tym nasz najlepszy napastnik, Robak. Jednak gospodarze bronili się rozsądnie, przyjmując ataki Widzewa na własnej połowie.

Po dwudziestu minutach brzydkiej gry do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Ząbek. Opłaciło im się to i w 25 minucie niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Zamieszanie pod bramką Mielcarza wykorzystał Tataj. Po stracie bramki ponownie zaatakowali goście. Jednak grali niedokładnie i nieskutecznie.

Łodzianom nie było łatwo grać na trudnym terenie, a gospodarze w każdej możliwej chwili kontratakowali. Po pierwszej, brzydkiej połowie Widzew schodził z boiska pokonany 0:1.

W drugiej połowie na boisku pojawił się bohater ostatnich spotkań piłkarzy z al. Piłsudskiego, Sernas. Jednak obraz meczu nie uległ zmianie. Widzew atakował, często gościł pod bramką Misztala. Piłkarze jednak nie potrafili wykorzystać dobrych okazji. Tak jak tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Robak, który był w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Ząbek. Takie akcje spowodowały, że Misztal grał coraz pewniej i w ostateczności został bohaterem spotkania.

Bramkarz z Ząbek bronił groźne strzały Kuklisa, Robaka i Sernasa. Każdy z nich mógł zakończyć się gole, tak jednak nie stało się.

Trener Janas próbował ratować sytuacje wprowadzając kolejno Oziębałę i Diurica. Niestety nic to nie dało i mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

Dolcan Ząbki - Widzew Łódź 1:0 (1:0)

Bramki: 25' - Tataj

Dolcan: Misztal - Korkuć (70. Dadacz), Stawicki, Hirsz, Unierzyński (90. Kułkiewicz), Kosiorowski, Hinc, Lech, Tataj, Imeh (78. Stańczyk), Ziajka

Widzew: Mielcarz - Dudu, Broź, Szymanek (60. Oziębała), Ukah, Bieniuk, Robak, Budka, Panka, (69. Durić), Kuklis, Grzelczak (46. Sernas)

Żółte kartki Kosiorowski (Dolcan) - Dudu, Bieniuk, Ukah, Grzelczak (Widzew)