Co siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź zwojują w Muszynie?

Bap (opr.wm)
W pierwszym meczu o miejsca 5-8 łódzka drużyna przegrała  z Muszynianką 1:3
W pierwszym meczu o miejsca 5-8 łódzka drużyna przegrała z Muszynianką 1:3 Łukasz Kasprzak
Siatkarki Beef Master Budowlani Łódź w czwartek rozegrają w Muszynie rewanżowy mecz z Muszynianką. Stawką jest możliwość walki o piąte miejsce i grę w europejskich pucharach. Łodzianki są w trudnej sytuacji, bo pierwszy mecz w Łodzi przegrały 1:3. Jeśli w rewanżu nie wygrają, będzie to ich ostatni mecz w tym sezonie.

W pierwszym meczu rozegranym w Łodzi siatkarki Beef Master Budowlanych bardzo dobrze spisywały się w pierwszym secie, którego wygrały do 23. W następnych setach łodzianki niestety nie potrafiły zatrzymać szalejącej w ataku Aleksandry Jagieło i to Muszynianka była górą.

Przed czwartkowym rewanżem łodzianki zapewniają, nie zmierzają składać broni. Kapitan Budowlanych, Magdalena Śliwa powiedziała: – Będziemy walczyć do końca. Jest w nas złość po meczu w Łodzi i mam nadzieję, że przełożymy ją na zwycięstwo. Uważam, że Muszynianka jest w naszym zasięgu.

Dobrze, że łodzianki nastawione są bojowo, ale warto przypomnieć, że w hali w Muszynie drużyna z Łodzi jeszcze nigdy w pięcioletniej historii występów w ekstraklasie nie wygrała.

Jeśli w czwartek łodzianki zdołają pokonać Muszyniankę, to trzeci mecz zostanie rozegrany w piątek, także w Muszynie (godz. 18). Gdyby jednak łodzianki przegrały drugi mecz, to Muszynianka w bezpośrednim pojedynku o 5. miejsce zmierzy się z Aluprofem Bielsko-Biała, a łódzkie siatkarki wraz z Siódemką Legionowo zostaną sklasyfikowane na miejscach 7-8.