CCC Polkowice - ŁKS Siemens 73:31

(pas)
Załamana Ugo Oha
Załamana Ugo Oha fot. Maciej Stanik
Koszykarki ŁKS Siemens AGD jechały do jednego z ligowych faworytów CCC Polkowice skazane na klęskę. I niestety do niej doszło. Łodzianki przegrały mecz różnicą 42 punktów.

W Polkowicach na ławce ŁKS było osiem zawodniczek. Grało siedem, gdyż Agnieszka Modelska nie pojawiła się na parkiecie. W tej sytuacji przez całe 40 minut walczyła Magdalena Losi. Była jednak tak zmęczona, że trafiła tylko dwa razy za dwa punkty na dziewięć rzutów i dwa za trzy na pięć prób. Alena Nowikawa (34 minuty na parkiecie) była jeszcze mniej skuteczna. Jeden celny rzut za dwa na dziewięć prób i jeden celny z czterech rzutów za trzy.

Nic dziwnego, że w drugiej kwarcie łodzianki zdobyły sześć punktów, a w trzeciej tylko dwa. Dość, nie będziemy pastwić się nad koszykarkami. Powiedzmy jeszcze tylko, że była to 21 porażka ŁKS, przy ledwo dwóch zwycięstwach. Nic dziwnego, że nasz zespół jest outsiderem tabeli.

Drużyna CCC miała koszykarski sparing. Różnice umiejętności między czołówką ligi, a jej ogonem są ogromne. Najwyższy czas na generalną reformę rozgrywek, tak żeby jak najmniej było takich pojedynków, bo one nikomu nie są potrzebne.

CCC Polkowice - ŁKS Siemens AGD 73:31 (22:13, 20:6, 13:2, 18:10)
Punkty - ŁKS: Losi 10, Nowikawa 8, Żurawliowa 7, Oha 6, Sobczyk, Kaja, Rzeźnik 0. Najwięcej dla CCC: Greene, Smith i Trofimowa - po 14.

W pozostałych meczach: Tęcza Leszno - Row Rybnik 68:57, AZS Gorzów - Energa Toruń 78:52.

W sobotę o godz. 18.15 w Łodzi ŁKS podejmie Lidera Pruszków, a Widzew Wisłę Kraków (transmisja TVP Sport).