Brązowe medale młodzików SMS

Dariusz Kuczmera
Następcy Kurka i Wlazłego - brązowi medaliści z UKS SMS
Następcy Kurka i Wlazłego - brązowi medaliści z UKS SMS fot. archiwum
Siatkarze UKS SMS Łódź bardzo dobrze spisali się w rozegranym w Wołominie finałowym turnieju o mistrzostwo Polski młodzików ( rocznik 1996 i młodsi). Łodzianie stanęli na podium!

Złe miłego początki. UKS SMS przegrał swój pierwszy mecz w turnieju z późniejszym mistrzem Polski MOSPS Białystok 1:2. Dwa pozostałe mecze w grupie były popisowe - 2:1 z Olimpią Sulęcin i 2:0 AZS Olsztyn zapewniło pierwsze miejsce w grupie i awans do czołowej czwórki turnieju, do której awansowały ponadto: Wifama Łódź, MOSPS Białystok i Chemik Bydgoszcz.

Łódzkie drużyny przegrały półfinały (Wifama z Białymstokiem, UKS SMS z Chemikiem). Mecz o trzecie miejsce był spotkaniem dwóch od dawna rywalizujących ze sobą drużyn, czyli UKS SMS i KS Wifama Łódź. Spotkanie udanie zaczęli siatkarze SMS, wygrywając bez większych problemów pierwszego seta 25:15. Po dość wysokiej przegranej zawodnicy Wifamy zdołali się podnieść i nawiązać w drugim secie równorzędną walkę. Swoją dobrą formę utrzymali do końca seta, wygrywając partię 25:20 i wyrównując wynik spotkania.

Trzeci set to już bezapelacyjna dominacja UKS SMS. Zawodnicy grali jak z nut, realizując wszystkie założenia taktyczne przygotowane przez trenera Piotra Blomberga na ten set i pewnie wygrali decydującą partię 15:3 (!) i całe spotkanie 2:1.

Cieszy, że mamy dwie drużyny zdolnych siatkarzy. Może już niebawem wróci do Łodzi PlusLiga?

Skład UKS SMS Łódź: Łukasz Zimoń, Dominik Kmiecik, Karol Pawlak, Jakub Kuniszewski, Leszek Wójcik, Bartosz Kwolek, Filip Fortuna, Marcin Szymański, Wiktor Bojdo, Szymon Bojdo, Maciej Żygota, Damian Miziołek, Stanisław Dziedzianowicz. I trener: Piotr Blomberg. II trener: Wojciech Blomberg.

Klasyfikacja końcowa: 1. MOSPS Białystok, 2. Chemik Bydgoszcz, 3. UKS SMS Łódź, 4. Wifama Łódź, 5. AKS I Rzeszów, 6. AZS UWM Olsztyn, 7. STS Olimpia Stulęcin, 8. WUKS Junior Stolarka Wołomin.