3 punkty i awans o jedno oczko siatkarek Jedynki

UKS Jedynka
UKS Jedynka
Nie miały problemów siatkarki aleksandrowskiej Jedynki z pokonaniem drużyny SMS z Sosnowca. W rozegranym awansem meczu 10 kolejki I ligi wygrały z rywalkami 3:0.

Tym razem zawodniczki Jedynki przystąpiły do meczu 10 kolejki I ligi piłki siatkowej bez chorej Katarzyny Buchalskiej. Nieobecność podstawowej siatkarki w szóstce nie wpłynęła jednak niekorzystnie na koleżanki. Dość pewnie pokonały młode przeciwniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu.

Wyrównany pierwszy set

Tylko pierwszy set był w miarę wyrównany. Nawet przez dużą jego część na prowadzeniu znajdowały się przyjezdne. Jednak pod koniec tej partii siatkarki Jedynki wzmocniły tempo, by po dwóch asach serwisowych Marty Wankiewicz i kończącym seta Karoliny Wiśniewskiej wygrać do 21.

Zdecydowana przewaga Jedynki
Druga i trzecia odsłona środowego spotkania przebiegała już bez historii, z wyraźną przewagą zawodniczek z Aleksandrowa Łódzkiego. Podopieczne Pawła Mikołajczyka grały poprawnie i spokojnie wygrały oba sety, w każdym pozwalając młodzieży z SMS na zdobycie 16 punktów. W obu partiach trener Jedynki próbował nowych ustawień, wprowadzając raz Magdę Blomberg i raz Klaudię Maryniak za Agnieszkę Wołoszyn oraz Olę Przepiórkę za Karolinę Olczyk.

Kolejny mecz, tym razem na wyjeździe, siatkarki rozegrają już w najbliższa sobotę. Ich przeciwnikiem będzie Legionovia.

Jedynka: Wiśniewska, Rajkowska, Olczyk, Wołoszyn, Michalkiewicz, Wankiewicz, Korzycka (libero) – Maryniak, Blomberg, Przepiórka.