22 kwietnia obchodzimy w naszym kraju Światowy Dzień Ziemi. Impreza ma na celu promowanie ekologii wśród społeczeństwa. Tegoroczne hasło przewodnie akcji brzmi "Ziemia odzyskana".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W obchodach Światowego Dnia Ziemi weźmie udział ponad 200 mln osób z 140 państw. Aktywni uczestnicy tego święta apelowali w poprzednich latach  m.in. o ratowanie lasów tropikalnych, ograniczenie emisji gazów wywołujących kwaśne deszcze, czy też o oszczędzanie wody.

W Łodzi jednym z organizatorów obchodów Dnia Ziemi jest Szkoła Szpitalna przy Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Odbędzie się tam m.in. przedstawienia o tematyce ekologicznej, konkurs wiedzy ekologicznej "To nie jest trudne, trzeba tylko chcieć" oraz konkurs plastyczny "Nie czyń drzewom, co Tobie nie miłe".

A czy Wy pamiętacie o naszej zielonej planecie? Dbacie o nią na co dzień, czy tylko od święta? Co możemy zrobić by zachować ją dla pokoleń?

"Dla naszego pięknego statku kosmicznego, Ziemi mogą nadejść wyłącznie Dni Ziemi pełne pokoju i dające radość, podczas kiedy nasz pojazd kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrażliwym ładunkiem ożywionej natury." — Sekretarz generalny ONZ U Thant, 21 marca roku 1971.

Czytaj więcej o ekologii:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Miss Polonia Studentek 2011

Car Show 2011

Miss Polonia Nastolatek 2011

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

harking (gość)

słon trąbaolski. lau8dshjwjwsbjwnkcvwihquuuuuusyuikchkhwoownb ahahahahahahhahahhahaahahahhahahahahhahahahahahahahahhhhhaaaaaaaaaa

Marcin Czyż

A my jesteśmy żądni wrażeń :). więc szybciej, szybciej niech przyjdzie wcześniej epoka lodowcowa:)

Marcin Bałczewski

ja to już chyba pisałem.... ... ale istnieje coś takiego jak rytm "życia Ziemii" zmiany pogodowe etc. to zawsze było i będzie /patrz zlodowacenie/, a my to "tylko" przyśpieszamy

MCz

Żeby te pytania zadawał sobie każdy.... Najbardziej chyba jednak brakuje nam świadomości ekologicznej. Skoro stoją kontenery na szkło, papier, bioodpadki i plastik-metal to dlaczego nadal wszystko wrzucamy do jednego? Po co oszczędzać wodę i energię skoro i tak za nią płacimy? Dlaczego mamy sadzić drzewa, skoro nie my je wycinamy? Myślę, że jak w końcu dopadnie nas jakaś katastrofa ekologiczno-klimatyczna to dopiero sobie uświadomimy jak bardzo zaingerowaliśmy w środowisko. Na razie oglądamy filmy typu "Pojutrze" czy "Wyspa" i mówimy - TO NAS NIGDY NIE SPOTKA. Smutne.