Wulgarny dopisek z tablicy przed komendą straży miejskiej

Wulgarny dopisek z tablicy przed komendą straży miejskiej (© fot. archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po wulgarnym ataku wandali na ścianę kościoła pw. Podwyższenia Świętego Krzyża, chuligani z ul. Sienkiewicza przenieśli się na ul. Kilińskiego 81.

Przed mieszczącą się tam komendą straży miejskiej stoi tablica informacyjna. Widać na niej godło tej formacji, jej numer alarmowy - 986- oraz obrazek ze strażnikiem i strażniczką podczas konnego patrolu. W nocy z poniedziałku na wtorek na tablicy znalazł się ogromny dopisek. Ktoś czarnym sprejem zasugerował - w zależności od interpretacji czytającego, że straż miejska albo znęca się nad końmi, albo masturbuje.

Według regulaminu uchwalonego przez łódzkich radnych, właściciel elewacji budynku, ogrodzenia, itp. ma obowiązek usunąć napisy w ciągu 24 godzin. Jeśli tego nie zrobi, może dostać mandat od... straży miejskiej.

Wulgarny dopisek na banerze strażników wypatrzyliśmy we wtorek ok. godz. 8. w środę o tej samej porze sprawdziliśmy, że dwa obraźliwe słowa wciąż kłują w oczy. Wniosek? Strażnicy powinni sami się ukarać.

"Wiadomość o widniejącym na banerze informacyjnym napisie powzięliśmy w dniu 10 sierpnia około godz. 10.40" - odpisał na naszego e-maila Wojciech Płoszaj, p.o. zastępca komendanta Straży Miejskiej w Łodzi. Wicekomendant oznajmia, że "po niezwłocznym poinformowaniu o tym fakcie kierownika referatu administracyjno-technicznego" napis został zamalowany w środę. Wojciech Płoszaj nie precyzuje, o której godzinie to nastąpiło, jednak jego zdaniem, "wymogi określone regulaminem zostały zachowane".

Wczesnym popołudniem ponownie obejrzeliśmy tablicę. Dwa słowa umieszczono przez chuliganów strażnicy zamazali tym samym kolorem co dopisane litery. Ale po południu baner zniknął. W środę nie udało nam się dowiedzieć, co o szybkości reakcji strażników sądzą urzędnicy wydziału gospodarki komunalnej magistratu, odpowiedzialni za czystość w mieście. Magdalena Sosnowska, zastępca rzecznika prezydenta Łodzi, obiecała nam stanowisko UMŁ na w czwartek.
Straż miejska informuje, że przez pierwszą połowę 2009 r. jej funkcjonariusze nałożyli 5 mandatów za napisy na elewacjach, ogrodzeniach, itp. Najgłośniejsza była sprawa mieszkańca Rudy Pabianickiej, który w kwietniu pożalił się prezydentowi na mandat w wysokości 100 zł. Mężczyzna uważał, że służby nie chronią ścian jego posesji przed ciągłymi atakami kibiców - chuliganów ze sprejem w ręku.

Czytaj także

  Komentarze (32)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Bronek (gość)

  W ciągu dnia wystawiaja setki mandatów kierowcom i babulkom handlującym .
  W nocy chowaja się przed łobuzami . No a napis wykonali łobuzy w nocy .

  detoksowicz (gość)

  proponuje z kamera wybrac sie reporterowi i usytulowac kamere w oknie gdzie znajduje sie DETOKS na Kilinskiego; izba wytrzezwien ;i wszyscy zobacza jak traktuje sie ludzi przed przyjeciem na wytrzezwialke.sa kopani ponizani bici w kazda czesc ciala ,wysmiewani i wszyscy z tych cyrkowych samochodow maja ubaw i wszystko sie dzieje pod oslona nocy i czarnych rekawiczkach.jestescie smiecie.

  gutek (gość)

  a kim jest nowy niby komendancik - jak nie jakis smiec partyjny i plecak - szpiegujacy wszystkich . - oprocz zony bo i tak go zdradza, smiecia jednego - bo nawet w domu nie da sie wytrzymac .

  gutek (gość)

  a poco ten smiec , ktory sie na niczym nie zna jest komendantem Strazy? to duzy plecak i karierowicz - patrze na ciebie komendanciku i cie rozlicze nieuku

  gucio (gość)

  na Piotrkowskiej niedaleko centralu przed chwila widzialem jak 2 laski na patrolu olaly pijaczka bo byl lezacy,zarzygany w bramie i wyladowaly sie na kobiecinie z pietruszka i kwiatami , Jak tak mozna ?

  gucio (gość)

  czemu jakis Walisiak ma bezplatne bilety na wszystkie imprezy w arenie razem ze swoimi panienkami ze strarzy miejskiej a ja musze placic podatek za to - kto to jest ten jakis walisiak i przez kogo nadany ?jak wszyscy co czerpia z moich podatkow nygusy i lenie .

  gucio (gość)

  to teraz jest bez komendanta i pozwalaja sobie pracownicy pic i cpac a pozniej do kazdego sie przypier....la za nic bo mandatami musza sie wykazac. w srodmiesciu jest taka strazniczka mila bardzo ale oczy ma jak 50 gr tak rozszerzone - czyli cpala to co to za straznik miejski z druga ruda chodzi ale dlaczego mam placic za to za 2 lenie nacpane - od tego jest podobno komendant - ale czy jest jakis politruk po , czy pisu ?

  Vs (gość)

  My tu mówimy o rozwiązaniu SM a nie policji czy innych służb ;] Prawda jest taka, że nie maja co robić.

  sokole oko (gość)

  autor tego tekstu jest chyba ślepy na zdjęciu wyrażnie widać że jest dwóch strażników na koniach a co do rozwiązania straży to jestem przeciny bo nie będzie o kim pisać i nasze życie będzie smutne

  abc (gość)

  ale nie do końca.Wywalic koniecznie dowodzących,którzy mają skrzywione cele.Powołac ludzi chcących zrobic coś pozytywnego dla tego miasta i nie kierujących się polityką swoich przełożonych.Niestety to tylko marzenia naszych ściętych głów.Syf toczy to środowisko i szkoda tych ludzi,którzy przyszli do tej służby z pewnymi zasadami.Niestety prysły one po tym jak zorientowali się w jakim bagnie siedzą.Znam kilkunastu ludzi z tego środowiska ale niestety oni nie są w stanie cokolwiek zmienic.

  roko (gość)

  i utworzyć na nowo, wywalić połowę tych opier...czy, do kosza z 3/4 ich durnymi przepisami i niech robia swoją robotę czyli to do czego są powołani zgodnie z prawem bo póki co to bawią się w przekładanie papierków a nie pomagają ludziom i tępią dziadostwo.

  abc (gość)

  Taaaaaak,macie rację.Rozwiążmy SM,Policję i inne służby kojarzące się niektórym z represją.Wtedy będzie wolna amerykanka i każdy będzie zył na zasadzie silniejszy wygrywa.Zobaczymy czy wystarczy wam czasu i mozliwości na ochronę siebie i swoich rodzin.Średnia wieku będzie wynosiła 25 lat tak jak za Bolesława .... Później będziemy jeśc to co upolujemy i wszystko będzie super-hiper.Pogratulowac zdrowego myślenia.

  kot (gość)

  brawo graficiarz świetna puenta i podsumowanie tego co robi SM teraz kolej na policję