Osoba z wykształceniem pedagogicznym może być skierowana do pracy w wydziale prewencji Osoba z wykształceniem pedagogicznym może być skierowana do pracy w wydziale prewencji

Osoba z wykształceniem pedagogicznym może być skierowana do pracy w wydziale prewencji (© Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego)

Łódzka straż miejska ma etaty dla dziewięciu nowych kandydatów. Strażnicy podkreślają, że wykształcenie pedagogiczne jest pożądanym elementem doświadczenia zawodowego.

Zwalniani ze szkół nauczyciele mogą znaleźć pracę w łódzkiej straży miejskiej. Właśnie poszukiwanych jest dziewięć osób, a wykształcenie pedagogiczne będzie atutem.

Minimalne warunki dla kandydata to skończone 21 lat, wykształcenie średnie i nienaganna opinia. - Jednak wyższe wykształcenie kandydata jest mile widziane - podkreśla Marek Marusik, zastępca naczelnika wydziału dowodzenia łódzkiej straży miejskiej.

Jednym z pożądanych w straży miejskiej zawodów jest właśnie pedagog.

Zobacz też: Animal Patrol w Łodzi: rekordowa ilość interwencji i popularność na całym świecie

- Osoba z wykształceniem pedagogicznym może być skierowana do pracy w wydziale prewencji - podkreśla Marusik.

Jak tłumaczy Marek Marusik, nabór nie jest skierowany specjalnie do nauczycieli. Może w nim startować każdy, kto spełnia warunki. Jednak osoby o konkretnym wykształceniu łatwiej skierować do konkretnego zadania. - Osobę z doświadczeniem w służbach mundurowych można skierować do pracy w terenie, weterynarza albo osobę umiejącą jeździć konno do sekcji konnej - wylicza Marusik. - Jesli ktoś ma konkretne wykształcenie, łatwiej mu będzie odnaleźć się w pracy - dodaje.

Nauczyciele niemal od razu mogą zostać w straży miejskiej wysłani do pracy z dziećmi. Swoje doświadczenie w mediacji i utrzymywaniu porządku na przerwach mogą wykorzystać podczas patroli czy zabezpieczania imprez masowych.

Największe szanse na dostanie się do straży miejskiej mają nauczyciele wychowania fizycznego, bo żeby otrzymać etat strażnika, trzeba zdać test sprawnościowy.

Zobacz też: Animal Patrol stał się niezależną sekcją łódzkiej Straży Miejskiej [ZDJĘCIA]

W programie jest rzut piłką lekarską, bieg po tzw. kopercie, sprawdzający szybkość zmiany kierunków ruchu, rzut piłką lekarską zza głowy, seria siadów z leżenia tyłem oraz bieg na 1000 m dla mężczyzn i 800 m dla kobiet.

Dokumenty można składać do 6 marca, wyniki rekrutacji będą znane w kwietniu.

Najniższa pensja strażnika miejskiego wynosi ok. 2 tys. brutto zł, na więcej mogą liczyć osoby z doświadczeniem zawodowym.

Straż miejska organizuje kilka naborów w roku. W najbliższych wśród kandydatów może być więcej niż zwykle nauczycieli. Powodem jest zapowiedziana na ten rok reforma edukacji. Według władz Łodzi skutkiem reformy będzie utrata ok. 70 miejsc pracy w oświacie. Szacunki Związku Nauczycielstwa Polskiego mówią o 400. Natomiast MEN oszacowało, że w wyniku reformy edukacji zapotrzebowanie na pracę nauczycieli w Łodzi... wzrośnie o 75 etatów.

Współpraca: mach

ZOBACZ | Sprzęt dla Animalsów
[cs]
[/cs]

Czytaj także

  Komentarze (11)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  tw balbina (gość)

  Ja proponuję panią Anię Zalewską, bo jest wyszczekana jak szczekaczki podczas 2 wojny światowej, Miśkiewicza - posturą i wagą budzi respekt, nie musi być za mądry, w sumie reszta pisiewiczów - mądrość od nich bije wielka. Myślę, że po kasie jaką dostają na ciepłych posadkach przy korycie to konkurencja do Straży Miejskiej będzie wielka.

  tw balbina (gość)

  Ja proponuję panią Anię Zalewską, bo jest wyszczekana jak szczekaczki podczas 2 wojny światowej, Miśkiewicza - posturą i wagą budzi respekt, nie musi być za mądry, w sumie reszta pisiewiczów - mądrość od nich bije wielka. Myślę, że po kasie jaką dostają na ciepłych posadkach przy korycie to konkurencja do Straży Miejskiej będzie wielka.

  Leo (gość)

  do tych co z taką nienawiścią pisza o nauczycielach i ich pracy. Wiedzcie ze zwalnani będą ci co nie są zaufanymi dyrektora zazwyczaj młodsi zutcy ,wykształceni którym się chce, tym gorzej dla waszych dzieci bo kto ich przypilmuje i nauczy skoro rodzice wiszą non stop na necie dodając komentarze od czapy na nieznane sobie tematy

  zl (gość)

  Coś tu nie gra. Czy na skutek reformy:
  1. Ubędzie młodzieży objetej obowiązkiem szkolnym?
  2. Zmniejszy się ilość godzin lekcyjnych?
  3. Zwiększy się pensum godzin dla nauczycieli?
  4. Zwiększy się liczebność klas?
  Jeżeli nie, to zwolnień albo nie będzie albo będą wynikiem innych czynników, (np. demografii). A może jednak któryś z w.w. przypadków zachodzi? Jak to jest: zwolnienia na skutek reformy to fakt, czy pusta propaganda, a stanowiska (bo pracę już nie) stracą jedynie dyrektorzy gimnazjów?

  xxxx (gość)

  wszędzie piszą ze będą zwalniać nauczycieli a nikt nie napisze ilu przyjmą do pracy w szkołach średnich. jestem pewien ze stan zatrudnienia może wyjść na zero albo nawet na plus bo powstaje coraz więcej żłobków. Niestety już taki lokalny portal też jest upolityczniony.

  fff (gość)

  O ile mogę pracy nauczyciela wiele zarzucić to jednak ta propozycja nie jest na miejscu. Co za totalna ameba umysłowa na to wpadła?

  Jarek (gość)

  Jak nie chcą do Straży miejskiej to po przeszkoleniu mogą być dozorcami, babciami klozetowymi albo cieciami nocnymi.

  BOLO (gość)

  aha Już to widzę jak zmanierowani nauczyciele pracujący teraz 18 godzin w tygodniu pójdą do pracy, gdzie trzeba pracować 40 godzin w tygodniu. Zamienią pracę z 2 miesiącami wakacji i 2 tygodniami ferii, na pracę z max 26 dniami płatnego urlopu.
  Przemęczą się biedactwa.

  nauczyciel (gość)

  Zwolnionych ma zostać ok 400 nauczycieli a etatów Straży Miejskiej ma być 9.To jest kpina jakaś?Nie wierzę w to co czytam po prostu...SZOK...

  ANTYREFORMA (gość)

  Zalewska ta kobieta o deficycie intelektualnym będzie płacić zwalnianym nauczycielom pensje, co za pusty babsztyl