7 grudnia odbędzie się kolejna rozprawa w procesie z pozwu wzajemnego Hanny Zdanowskiej i Marka Żydowicza

7 grudnia odbędzie się kolejna rozprawa w procesie z pozwu wzajemnego Hanny Zdanowskiej i Marka Żydowicza. (© Dziennik Łódzki/archiwum/Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W środę w Sądzie Rejonowym w Łodzi odbyła się rozprawa na której spotkali się prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Marek Żydowicz. Marek Żydowicz prezes Camerimage Łódź Center, współtwórca festiwalu Camerimage oskarża prezydent Zdanowską o zniesławienie. Hanna Zdanowska złożyła kontrpozew. Sąd zdecydował, że sprawa będzie się toczyć za zamkniętymi drzwiami.

Hanna Zdanowska w lipcu 2012 roku udzieliła wywiadu, w którym powiedziała m.in., że "Wiele złego zadziało się za sprawą Marka Żydowicza. Mimo to uważam, że zawsze należy rozmawiać. Niestety, rozmowy nie ma. Zaprosiłam Fundację Sztuki Świata na spotkanie, ale pan Żydowicz odpowiedział, że nie odpowiada mu ten termin. A po jego ostatnim liście do radnych powinnam się odnieść do każdego ze słów, bo nic z tego, co napisał, nie jest prawdą."

Marek Żydowicz twierdzi, że prezydent Zdanowska zniesławiła go w prasie i "naraziła na utratę zaufania społecznego niezbędnego do pełnienia funkcji prezesa miejskiej spółki oraz dyrektora jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce". Żydowicz złożył do sądu prywatny akt oskarżenia przeciw Hannie Zdanowskiej

W środę w sądzie pojawili się zarówno Hanna Zdanowska, jak i Marek Żydowicz - w towarzystwie swoich adwokatów. Marek Żydowicz po rozprawie powiedział, że posiedzenie powinno toczyć się jawnie, bo dotyczy ważnych dla Łodzi spraw.

Hanna Zdanowska i jej adwokat konsekwentnie odmawiali komentarza.

W środę sąd wysłuchał Hanny Zdanowskiej. Na posiedzeniu 7 grudnia ma dokończyć wysłuchiwanie prezydent Łodzi i rozpocząć wysłuchiwanie Marka Żydowicza.

Źródło: Proces Zdanowska - Żydowicz za zamkniętymi drzwiami

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  kolega (gość)

  Co za durnie wypisuja takie głupoty.
  Proces jest o to że Zdanowska powiedziała do mediów, że Zydowicz skłamał we wszystkim co napisał do radnych Rady Miasta. We wszystkim!!!
  I tu musi polec pani Zdanowska.
  Bowiem zz tego co Dziennik opublikował (list Żydowicza do Radnych i załaczniki do niego w postaci dokumentów potwierdzonych często przez Regionalna Izbę obrachunkową) wyika niezbicie, że Żydowicz nie kłamał zarzycając Zdanowskiej że twierdziła że w SSS jest wszystko ok!
  RIO i UZP wykazały, że SSS zlecono nioezgodnie z prawem, że wydano na dokumentację proejktową nie 15 mln tylko 26 mln etc, że odpowiedzialnym za SSS był pełnomocnik prezydent Łodzi - Walczak (ten od kleju ATLAS).
  Więc nie wiem jak musiałby byćv skorumpowany sąd by zaprzeczyć , że Zdanowska nie ma racji.
  Pani Prezydent szykuje się "impiczment" hahaha.
  Załuguje pani na to zachwalając bezinteresowność Walczaka i zarzucając Lynchowi, że chce kasę od miasta jako fundator Fundacji która uratowała EC1 przed ruiną.
  Przynosi pani wstyd Łodzi.
  A myślę , że Zydowicz nie da sie kupić Zdanowskiej, tak samo jak odmówił Walczakowi, który chciał oszukać Lyncha namawiając by Żydowicz zgodził sie na rewitalizacje EC1 z pominięciem istotnych elementów programy Davida LYncha i kusił Zydowicza kasą.
  Nie wszstkich można kupić.
  Pani Sobczyńska jest pani nierzetelna podkreslając tylko jeden zarzut jaki Zydowicz skierował pod adresem Zdanowskiej. zastanawiam sie tylko czy to przejaw nierzetelności czy wynik presji???

  xxx (gość)

  Kropiwnicki z Tomaseskim podpisali masę głupich nieracjonalnych i niszczycielskich umów.
  Teraz zbieramy plony.
  Napisali że Żydowicz ma dostać TO TO I TAMTO I JESZCZE MA POBIERAĆ CO MIESIĄC SOWITĄ WYPŁATĘ.
  Kropy nie ma. Tomaseski szybciutko ugadał się z Hanią, dostał odprawę i już go nie ma.
  UMOWY ZOSTAŁY...

  janek (gość)

  Zaspawać drzwi zamurować okna
  obwarować teren Strażą Mieściską
  mamy pewność ze w spokoju temida wyda wyrok

  hehehe (gość)

  No i co? Hanka z Żydowiczem się ugadają, Żydowicz zostanie oficerem kulturalnym a następnie Doradcą DS Kultury przy Prezydent Miasta Łodzi. Dostanie pensję 10 tysięcy i po problemie. Camerimage dostanie dotację 10 milionów... Będzie wilk syty, owca cała a podatnik w d bez wazeliny wyje...ny
  Czyli jak zwykle w Łodzi.

  Pamiętacie byłego Dyrektora Fali? Jak się pokłócił z Hanią? Sprawę w sądzie?

  PRZYPOMNĘ:

  Spór pomiędzy prezydent Łodzi Hanną Zdanowską i Sławomirem Antosem rozpoczął się jesienią 2011 roku po tzw. aferze barowej na Fali. Wtedy to Antos zawiadomił prokuraturę, że w spółce, do której należy kąpielisko, doszło do nieprawidłowości.

  Prezydent Łodzi poczuła się zniesławiona słowami Antosa, że namawiała go do zrezygnowania z przetargu i wytoczyła Antosowi sprawę cywilną

  W odpowiedzi Antos wytoczył Hannie Zdanowskiej sprawę karną. Chodziło o wypowiedź prezydent Łodzi, w której miała sugerować, że Antos złożył doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa w Fali z zemsty za utratę dobrej posady.

  Sławomir Antos od 13 kwietnia pracuje w Urzędzie Miasta Łodzi jako główny specjalista w Wydziale Skarbu Państwa. Antos twierdzi, że nie miało to wpływu na decyzję o zawarciu ugody z Hanną Zdanowską.