Protest na sesji Rady Miejskiej przeciw obwodnicy ul

Protest na sesji Rady Miejskiej przeciw obwodnicy ul. Brzezińskiej (© Łukasz Sobieralski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Powstaje nowy raport dotyczący przebiegu obwodnicy ulicy Brzezińskiej, który uwzględni jej oddziaływanie na środowisko. Witold Nykiel, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, twierdzi, że raport uwzględni 12 różnych wariantów przebiegu nowej drogi.

W czwartek podczas posiedzenia komisji ochrony i kształtowania środowiska Rady Miejskiej w Łodzi Witold Nykiel mówił, że raport dotyczący przebiegu obwodnicy Brzezińskie będzie uwzględniał zarówno ekologiczną ochronę terenów, konieczne wyburzenia budynków, jak i protesty mieszkańców. Raport wskaże najkorzystniejszy wariant przebiegu drogi.

Protesty mieszkańców przeciwko planom obwodnicy BrzezińskiejW styczniu wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień przekonywał radnych, że najlepiej byłoby wybudować obwodnicę ul. Brzezińskiej zgodnie z tzw. wariantem 1E. Wybór wariantu proponowanego przez wiceprezydenta Stępnia oznaczałaby przeprowadzenie drogi przez środek osiedla i wyburzenie 31 domów. Przeciwko wariantowi 1E protestują mieszkańcy.

Budowa obwodnicy Nowosolnej i przebudowa Brzezińskiej ma kosztować ok. 630 mln złMieszkańcy wytykają władzom Łodzi, że takiego przebiegu drogi nie uwzględnia studium zagospodarowania przestrzennego. Przekonują, że można po prostu poszerzyć ulicę Brzezińską. Dariusz Chmiel z biura architekta miasta zaznacza, że biuro nigdy nie dostało wariantu 1E do zaopiniowania. Dowiedziało się o nim z gazet.

Raport środowiskowy ma trafić do opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi.

Źródło: Obwodnica ul. Brzezińskiej nie będzie przebiegała przez osiedle?

Komentarze (24)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

było 4xTAK a będzie 4xspadajcie na drzewo! (gość) (kordian)

na 100% nigdy!!! przy budowie trasy górnej wyrzucono z domów ludzi którzy pozwolenie na budowę miernoty urzędnicze wydały 10 lat temu!!!!!!!!

Macki Partyjnej Ośmiornicy ciągną Łódź na dno (gość)

Macki Partyjnej Ośmiornicy ciągną Łódź na dno

heksogen (gość)

Ręce opadają gdy się patrzy na to, co się w Łodzi dzieje. Wyburzanie ludziom domów na Stokach, rozdłubywanie Piotrkowskiej, na której kostka była jeszcze w dobrym stanie. Klomby, ławeczki, stylowe latarnie. Można się tylko domyślać, dlaczego KONIECZNE było remontowanie nawierzchni tej ulicy akurat teraz. Tym bardziej, że w mieście są dużo ważniejsze wydatki. to wszystko z czasem wypłynie - tak samo jak sprawa tej trasy - kosztem mieszkańców i ich domów. Na siłę uruchamianie kilku inwestycji (bo również trasa W-Z) mimo, że nie ma kasy w mieście i trzeba brać kredycik.Nie za dużo tego i za wszelką cenę? jakieś zobowiazania?

kordian (gość)

A kair dwóch lat nie mogę kupić działki, bo sie boję, ze mi puszcza przez nią drogę. Kiedy do chol.ry będzie w końcu coś wiadomo na100% !!?!?

WAGA (gość)

Może jednak prezydent Zdanowska zajmie stanowisko w sprawie budowania obwodnicy ulicy? Może wreszcie zatrudni fachowców od konkretnych zadań a nie przypadkowych ludzi bez wiedzy? Jeszcze nie wybudowano obwodnicy Łodzi i Zgierza a już planuje się obwodnice ulic? A może cały magistrat dostał pandemiczną chorobę zaniku kory mózgowej?

BLUE MONDAY (gość)

do frustratów poniżej poważne pytanie :
NIE MYŚLELIŚCIE O LECZENIU PSYCHIATRYCZNYM?
pytam na serio,bo po wypowiedziach widać, że kieeeepsko z wami.Pozdrawiam oczywiście MYSLĄCYCH. Żegnam :-))

lis (gość)

Po co obwodnica? Najlepiej poszerzyć Pomorską lub Brzezińską. A z tego "cudownego" skrzyżowania w Nowosolnej zrobić - rondo.