DOZ Maraton Łódź 2018 wystartował 15 kwietnia o godzinie 9 rano. Ósma edycja maratonu w Łodzi odbywa się w nowej formule. Wraz z uczestnikami biegu na królewskim dystansie, wystartowali również biegacze Ibuprom Sport Żel Półmaratonu Łódź oraz Ibuprom Sport Żel Sztafety Ekiden. Maraton zgromadził na starcie wszystkich biegów ponad 5000 biegaczy z kilkunastu krajów świata.

Trasę łódzkiego maratonu najszybciej pokonał Bekele Zewdu Tarekegn. Biegacz z Etiopii 42,195 km przebiegł w czasie 2:19:41. Tuż za nim na metę w Atlas Areny przekroczył Workneh Abate (2:19:53). Trzecim najszybszym mężczyzną był Roger Melly - 2:21:50.

Pierwszą kobietą na mecie maratonu była Jane Jepkogei Kiptoo (2:43:08). Druga Natalia Mierzlikin - 3:01:23 i Agnieszka Pelc-Wanielista 3:14:31.

Wyniki DOZ Maraton Łódź 2018


DOZ Maraton Łódź 2018. Dzieci pobiegły w Kids Run [ZDJĘCIA]


DOZ Maraton Łódź 2018. Sobotni bieg na 5 km [ZDJĘCIA]
Bieganie

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

staszek z łodzi (gość) (tia)

no nie wszyscy jeżdżą tramwajami niektórzy samochodami, a z teofilowa jechalem do włocławaka, też radzisz mi jechac tramwajem z retkini?

staszek z łodzi (gość)

Ja z Retkini nauczomy doswiadczeniem jade na teofilów w ten dzien przez konstantynów bo tylko tak sie da, ale pamietam rok 2012 kiedy musiałem jechc do centrum to to co sie działo to masakra, gdyby tak bylo mozna w ten dzien nie pracowac ale co mieli powiedziec studenci czy pracownicy którzy musieli dostac sie na uczelnie w niedziele? skoro jest miasto zamkniete to i w ten dzzien powinny byc odwołane wszystkie zajecia na uczelniach bo po prostu jak sie dostac tam?

Tomek (gość)

Czy jest jakiś konkretny powód do tego aby zmuszać mieszkańców miasta do wprowadzanych utrudnień?
Organizacja biegów w mieście to moim zdaniem działanie na szkodę kultury fizycznej i sportu gdyż powoduje nieuzasadnione utrudnienia dla większości ludzi i przez to jest nieracjonalne i nieakceptowalne społecznie.

Robson (gość)

I tak oto mafie zatrudniające czarnych zgarniają nagrody pieniężne. Zwróćcie uwagę,że w każdym maratonie wygrywają czarni. I to oni koszą pieniądze A wygraną, którymi później dzielą się z pośrednikami.

Chcemy więcej takich imprez! (gość)

Wszystkich zrzędzących tetryków, których życiowym osiągnięciem jest skok z fotela na kanapę lub sprint z salonu do lodówki po browara uprasza się o niekomentowanie. Nikogo nie interesuje wasze marudzenie!

Ewa (gość)

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM ALE CZY MIESZKAŃCY TEŻ MAJĄ TEGO DNIA BIEGAĆ PO MIEŚCIE BO NIE JEŻDŻĄ AUTOBUSY?

wku...ny (gość)

ohohoho, sami rasowi Polacy
takie multi-kulti w sporcie?
no i paraliż komunikacyjny połowy miasta
oby nigdy więcej!

. (gość)

oby ostatni raz ta kretynska blokada miasta była i w przyszłym roku miasto nie wydało zgody na taką bezmyslną imprezę przynoszącą straty dla miasta i mieszkańców!