Artego Bydgoszcz - ŁKS Siemens 83:85. Wspaniały mecz Olgi Urbanowicz

Indywidualność meczu w Bydgoszczy Olga Urbanowicz mija Lauren Jimenez z Artego
Indywidualność meczu w Bydgoszczy Olga Urbanowicz mija Lauren Jimenez z Artego fot. Krzysztof Szymczak
ŁKS Siemens pokonał w Bydgoszczy Artego 85:83. ŁKS Siemens AGD ma nadal szansę na grę w play off. Trener Witold Bak jeszcze raz dowiódł, że mimo problemów w klubie na niego można zawsze liczyć. Jego pierwszy w tym sezonie mecz w roli trenera ratującego zespół w trudnej sytuacji, ale nie zliczymy już który w karierze był jednym z najtrudniejszych.

Stawka meczu olbrzymia, a do tego Angelika Kowalska doznała kontuzji w meczu juniorek, Lauren Prochaska... odmówiła wyjścia na boisko, a pod koniec pierwszej połowy skręciła nogę w kostce Roksana Schmidt. Trener Bak miał po przerwie do dyspozycji 5 ligowych zawodniczek i 2 juniorki nie przygotowane jeszcze do walki w tak trudnym meczu.

Ełkaesianki pokazały jednak charakter. Zagrały z niezwykłą determinacją. Pierwszą kwartę wygrały trzema punktami, drugą i trzecią dziewięcioma i przed ostatnią prowadziły różnicą 21 oczek (74:53). Wspaniale walczyła Olga Urbanowicz, która w całym meczu zdobyła 22 punkty (6 celnych na 8 za dwa, 3 na 4 za trzy i 1 na 2 osobiste), miała 10 zbiórek i 5 asyst! Pasją gry Ola zaraziła koleżanki. Mocno wsparła ją Melissa Dalembert (16 i 11 zbiórek). Łódzkie podkoszowe zdobyły więc 38 punktów i zdominowały trzy wysokie z Artego Lauren Jimenez (12), Djenebou Sissoko i Martynę Koc (po 4), które uzyskały tylko 20.

Czwarta kwarta była pełna dramaturgii. Ożywiły się reprezentantki Polski Agnieszka Szott i Elżbieta Mowlik. Grające bez zmiany łodzianki słabły. Kryzys próbowały przełamać świetnie grające Justyna Jeziorna i Agnieszka Modelska. Przewaga topniała i na 27 s przed końcem został z niej tylko punkt (84:83)! Na szczęście panowały nad sytuacją Jetta McIntyre, która wymusiła faul i trafiając z wolnego ustaliła wynik na 85:83!

Kluczem do zwycięstwa była świetna współpraca wszystkich łodzianek, czego symbolem jest statystyka asyst: 19-9 dla ŁKS!

Sukces w inauguracyjnej kolejce rundy finałowej I ligi odniosły także koszykarki Language School Pabianice, wygrywając w Olsztynie z Aptekami Arnika 88:56 (najwięcej Marta Błaszczyk 17, Renata Piesztrzyńska 14, Dorota Sobczyk 12 i Joanna.

Rozwandowicz 10). Pabianice są liderem (małymi punktami) z takim samym dorobkiem jak AZS Rzeszów i AZS Warszawa.

Artego Bydgoszcz - ŁKS Siemens AGD 83:85 (21:24, 18:27, 14:23, 30:11)
Artego: Taylor 28, Szott 17, Mowlik 15, Jimenez 7, Kułaga 6, Koc, Sissoko po 4, Szymczak-Górzyńska 2, Kuras 0. Trener: Adam Ziemiński.
ŁKS Siemens: Urbanowicz 22, McIntyre 20, Dalembert 16, Jeziorna, Modelska po 11, Schmidt 5. Trener: Witold Bak.