Zwycięstwa naszych drużyn

(hof)
Trzynasta kolejka ekstraklasy koszykarek była pomyślna dla naszych zespołów. ŁKS pokonał w Toruniu Zapolex 95:65, a PZU Polfa wygrała we Wrocławiu ze Ślęzą 80:68.

Trzynasta kolejka ekstraklasy koszykarek była pomyślna dla naszych zespołów. ŁKS pokonał w Toruniu Zapolex 95:65, a PZU Polfa wygrała we Wrocławiu ze Ślęzą 80:68.Koszykarki ŁKS, pokonując w sobotę na wyjeździe toruński Zapolex 95:65, odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo i umocniły się na trzeciej pozycji w tabeli.

Podopieczne trenera Andrzeja Nowakowskiego drugi raz w tym sezonie bez problemów pokonały rywalki . W pierwszym meczu w Łodzi wygrały 67:38, a teraz 95:65.

Początek spotkania był bardzo nerwowy w wykonaniu obydwu zespołów. Przez 2,5 minuty kibice nie doczekali się punktu. Po kolejnych dwóch minutach gospodynie prowadziły 7:2 i kibice zaczęli wietrzyć niespodziankę. Ich nadzieje łodzianki rozwiały sześćdziesiąt sekund później doprowadzając do remisu 7:7. Później nie było już wątpliwości, która drużyna jest lepsza.

Kolejny raz szkoleniowiec ŁKS dał szansę gry wszystkim zawodniczkom. Wystarczy powiedzieć, że Justyna Żuk aż dziewięć minut przebywała na parkiecie.

Zapolex Toruń - ŁKS 65:95 (18:27, 14:24, 18:22, 15:22)

ŁKS: Toma 19, Jodeikaite 15, Perlińska 13, Dominauskaite 12, Iwliejewa12, Włodarska 8, Szymańska 7, Rohacewicz 7, Owczarek 1, Żuk 1.

Najwięcej dla Zapoleksu: Rzeźnik 22, Piątkowska 16, Chełczyńska 14.

Także PZU Polfa odniosła wyjazdowe zwycięstwa we Wrocławiu, choć trener Mirosław Trześniewski dał odpocząć podstawowym zawodniczkom.

Pabianiczanki rozpoczęły mecz z Katarzyną Szołtysek i Renatą Piestrzyńska, dla której był to pierwszy występ po kontuzji.

Agresywnie grające gospodynie sprawiały wiele kłopotów pabianiczankom. W 17 minucie po rzucie Krauze Ślęza prowadziła 28:27, a na przerwę schodziła z przewagą dwóch punktów (36:34).

Po zmianie stron PZU Polfa zagrała skuteczniej i w 24 min prowadziła 42:37. Jednak trzy następne minuty należały do zespołu z Wrocławia (14:2). W 31 minucie Edyta Łapka sfaulowała po raz piąty i musiała zejść z boiska.

Osłabienie gospodyń natychmiast wykorzystały pabianiczanki, które w 37 minucie, po kolejnym trafieniu Piestrzyńskiej, prowadziły różnicą 12 punktów (70:58).

Ślęza Wrocław - PZU Polfa Pabianice 68:80 (18:21, 18:13, 18:20, 14:26)

Ślęza: Stempniewicz 18, Łapka-Krysiewicz 15, Ćmikiewicz 13, Koralewska 9, Krauze 5, Żyłczyńska, Ryng po 4.
PZU Polfa: Trześniewska 27, Piestrzyńska 14, Krystofova 12, Pechova 10, Głaszcz, Szołtysek po 6, Wlaźlak 4, Jaroszewicz 1 oraz Polakova.

Pozostałe mecze: CCC Aquapark Polkowice – SMS PZKosz. Warszawa 76:57 (23:14, 18:16, 14:12, 21:15), Lotos VBW Clima Gdynia – Wisła Kraków 95:70 (33:28, 29:12, 20:19, 13:11), TKS Łączność Olsztyn – Quay POSiR Poznań 72:64 (19:14, 16:12, 22:17, 15:21), Cukierki Odra Brzeg – Meblotap AZS Chełm

*****

Kadra polskich koszykarzy rozpoczęła w Bydgoszczy przygotowania do zaplanowanych w najbliższym tygodniu spotkań eliminacyjnych mistrzostw Europy z Francją i Białorusią.

Dziś kadra koszykarzy poleci samolotem na mecz z Francją, który w środę zostanie rozegrany w Douai. Następnie wróci do Bydgoszczy.