Zapach ekstraklasy nad Zduńską Wolą

Dariusz Piekarczyk
W hali MOSiR w Radomiu rozpoczął się turniej barażowy o awans do Polskiej Ligi Siatkówki w miejsce Marza Szczecin. W inauguracyjnym meczu SPS Automark Zduńska Wola pokonał Resovię 3:1 (17:25, 29:27, 25:23, 25:21).

SPS Zduńska Wola: Wlazły, Krymarys, Wojczuk, Bartodziejski, Lach, Filip Szewczyk, Szymczak (livero) - Witczak, Domagała, Matusiak. Trener: Zdzisław Olejnik

Resovia: Pawłowski, Kupisz, Jacek Podpora, Pieczonka, Kuczko, Gerymski, Piotr Podpora (libero) - Tomasz Kamuda, Perłowski, Kozłowski. Trener: Jan Such.

Drużyna ze Zduńskiej Woli o pierwszym secie powinna jak najszybciej zapomnieć. Rywale wygrali w bezdyskusyjny sposób do 17, kończąc asem serwisowym. Na szczęście SPS pozbierał się szybko po tym niefortunnym początku. W drugim secie walka była wyrównana do wyniku 22:22. Końcówka należała do drużyny Zdzisława Olejnika. Po ataku pozyskanego z Gorzowa Jarosława Wojczuka było 24:22, po asie Filipa Szewczyka było 27:26, a wygranby setbol to efekt ataku Lacha i bloku rywali, po którym piłka poszybowała na aut.

Trzecia partia też była wyrównana do rezultatu 22:22. Wtedy zdenerowani rzeszowianie zaserwowali w aut. Przy wyniku 24:23 młodziutki Dominik Witczak wszedł na zagrywkę i Resovia nie potrafiła odebrać jego serwisu.

W czwartym secie przeciwnicy wierzyli w zwycięstwo do wyniku 18:18. Finisz w wykonaniu SPS był niszczący. Dwukrotnie Wlazły zablokował ataki rywali: raz sam i raz z Krymarysem. Przy wyniku 24:20 nie słychać było nawet gwizdka sędziego, bo doping kibiców ze Zduńskiej Woli był radosny i głośny. Wsród widzów w szalikach był też prezydent Zduńskiej Woli Zenon Rzeźniczak. W zwycięskim zespole najlepiej zagrali: Jarosław Wojczuk, mistrz świata juniorów Mariusz Wlazły i Przemysław Lach.

W sobotę, w drugim dniu turnieju, SPS Zduńska Wola gra o godz. 18 z Chemikiem Bydgoszcz i w niedzielę o godz. 12 z BBTS Bielsko Biała. Wiele wskazuje na to, że kwestia awansu zadecyduje się właśnie w tym drugim spotkaniu.

Dziś o godz. 11 z Placu Wolności w Zduńskiej Woli autobusy specjalnie podstawione przez prezesa klubu zabiorą wszystkich chętnych kibiców, którzy chcą dopingować drużynę w turnieju w Radomiu (opłata za przejazd ma być symboliczna). Chętnych na pewno nie zabraknie.

d W drugim meczu BBTS Bielsko-Biała wygrał z Chemikiem Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:20, 25:21).