Wygrana pabianiczanek

[email protected]
Łódzki kosz atakuje Ilse Ose. Akcji gdynianki przygląda się Birute Dominauskaite
Niemal prosto z Francji, z kolejnego meczu Euroligi, pabianiczanki udały się do Warszawy na ligowy mecz z najsłabszym zespołem ekstraklasy. Zgodnie z przewidywaniami uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie były w ...

Niemal prosto z Francji, z kolejnego meczu Euroligi, pabianiczanki udały się do Warszawy na ligowy mecz z najsłabszym zespołem ekstraklasy. Zgodnie z przewidywaniami uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie były w stanie zagrozić podopiecznym trenera Mirosława Trześniewskiego.

Już po pierwszej kwarcie pabianiczanki miały 12 pkt. przewagi. Później grały z mniejszym nakładem sił, kontrolując tylko przebieg spotkania. W czwartek zespół PZU Polfy rozegra mecz szóstej kolejki Euroligi z rosyjskim UMMC Jekaterinburgiem.Pabianiczanki będą walczyły o pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach.

SMS PZKosz Warszawa – PZU Polfa Pabianice 49:57 (10:22, 14:16, 12:17, 13:12).

SMS: Skorek 12, Dąbkowska 11, Kręzel 9, Chomać 6, Błaszczak 5, Pawlak 2, Leciejewska 2, Piekarska 2, Kowalczyk, Wierzbicka.

PZU Polfa: Jaroszewicz 15, Trześniewska 15, Pechova 12, Krystofova i Głaszcz po 6, Polakova i Wlaźlak po 4, Błaszczyk i Szołtysek po 2, Stefańczyk 1.

W Gdyni spotkały się zespoły miejscowego Lotosu i ŁKS. Drużyny wyszły na parkiet piątkami: Grubin, Smith, Bibrzycka, Barabanova, Melvin w Lotosie oraz Perlińska, Jodeikaite, Toma, Włodarska i Dominauskaite po stronie ŁKS.

Pierwsze minuty należały do łódzkiego zespołu. Podopieczne trenera Andrzeja Nowakowskiego grały bardzo dobrze. Po 5 minutach spotkania ŁKS prowadził 13:8, a chwilę później nawet 16:8. Mimo to łodzianki nie zdołały wygrać tej kwarty. Po czasie dla Lotosu obraz gry się diametralnie zmienił. ŁKS zdobył do końca kwarty tylko 2 pkt., rywalki aż 15. W efekcie pierwszą kwartę wygrały gospodynie 23:18
Pięć minut drugiej kwarty koszykarki Lotosu wygrały 19:5 i na tablicy było 42:23. Wynik meczu był już wtedy przesądzony.

Po meczu trener Andrzej Nowakowski powiedział: – Zagraliśmy dziś bardzo słabo w obronie i dodatkowo mieliśmy bardzo słabą skuteczność. Przykro, że przegraliśmy tak wysoko.
Lotos VBW Clima Gdynia – ŁKS Łódź 86:54 (23:18, 31:10, 22:9, 10:17).

Lotos: Bibrzycka 24, Vodopianova 15, Grubin 14, Cupryś 12, Melvin 8, Ose-Hlebowicka 6, Smith 5, Barabanova 2, Pietrzak.

ŁKS: Perlińska 14, Toma 9, Jodeikaite 7, Włodarska 6, Owczarek 6, Dominauskaite 6, Ivliejewa 5, Rohacewicz 1, Makowska.

Inne mecze: Aquapark – Zapolex 71:47, Ślęza – Meblotap 52:53, Wisła – Łączność 81:72. Quay – Cukierki przełożony.