Wszystko, co chcesz wiedzieć o modzie. Łódź Young Fashion 2023

Materiał informacyjny ASP w Łodzi
Już za kilka dni Łódź znów stanie się stolicą młodej mody za sprawą siódmej edycji Łódź Young Fashion. Jej program pęka w szwach od propozycji warsztatów, wykładów i debat dla wszystkich pasjonatów mody. Udział w nich jest bezpłatny, ale na niektóre z nich trzeba się wcześniej zapisać. Termin zgłoszeń mija 15 listopada.

Wydarzenie organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i Miasto Łódź, zaplanowane na 16-18 listopada to nie tylko konkursowe emocje i widowiskowe pokazy Złotej Nitki i Gali Dyplomowej, ale też warsztaty, spotkania czy panele dyskusyjne oraz wystawy, w których udział mogą wziąć wszyscy pasjonaci mody.

JAK DZIAŁA MODA?

Ważną sekcję programu Łódź Young Fashion stanowią spotkania z najważniejszymi osobami w branży, dotyczące biznesowego aspektu mody. Młodzi projektanci poszukujący narzędzi do rozwinięcia własnej marki sporą dawkę wiedzy na ten temat znajdą w wykładzie „Analiza raportu o trendach na wiosnę 2024 – kolekcje, zjawiska, castingi, liczby, dane. Jak je czytać? Jak przełożyć je na kolekcję lub potrzeby własnej marki?” przygotowanym przez szefa działu mody magazynu „Elle” Marcina Świderka. Spotkanie odbędzie się 17 listopada w g. 10.00-11.30 w Centrum Promocji Mody ASP.

Swoimi doświadczeniami, 17 listopada o g. 10.00 podzieli się także uznany projektant Dawid Tomaszewski. Jego otwarty wykład w Akademickim Centrum Designu „Never do what everyone else does, stay true to yourself” będzie opowieścią o piętnastoletniej karierze, w której wielokrotnie przezwyciężał przeciwności losu i sprzeciwiał się konwencjonalnym normom, ufając swojemu instynktowi, by dotrzeć do miejsca, w którym jest teraz.

Z kolei w czasie spotkania, które poprowadzą Wiktoria Nestoruk, redaktor naczelna LaMode.infoPaweł Makosz redaktor naczelny Fashionbiznes.pl, o swoich początkach w branży opowiedzą Monika Łuczak i Jan Kardas. Spotkanie o architekturze brandu odbędzie się 17 listopada o g. 14.00 w Akademickim Centrum Designu.
Odpowiedź na pytanie „Jak przygotować markę do współpracy z agencją modową. Współpraca między marką a agencją” przyniesie przygotowany przez GPoland, warsztat, który 18 listopada o 13.30 w Bibliotece ASP poprowadzą Olga Lemańska, Paweł Kalata i Eliza Radomska.

Blok branżowy dopełnia debata organizowana po raz kolejny przez magazyn „Elle”. Zaproszeni przez redakcję eksperci wspólnie zastanowią się „Przed jakimi wyzwaniami stoją polscy projektanci mody, twórcy autorskich marek, młodzi adepci szkół artystycznych?”.

INNE OBLICZA MODY

W programie ŁYF nie zabraknie też tematów związanych ze społecznym wymiarem mody. W piątek, 17 listopada o g. 12.00 w Akademickim Centrum Designu Katarzyna Zajączkowska – autorka książek i propagatorka koncepcji zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu – opowie o kulturowych, społecznych, ekonomicznych i ekologicznych aspektach mody.

Z kolei osoby zainteresowane tematem rysunku żurnalowego czy projektowania ubioru metodą rysunkową w oparciu o inspiracje sztuką lub designem mogą wybrać się do Akademickiego Centrum Designu, 16 listopada o g. 13.00 na zajęcia współrealizowane z marką Duplo, które poprowadzi Mateusz Suda.

CO ZROBIĆ, ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ?

Warsztaty i wykłady odbywać się będą w przestrzeniach ASP i w Akademickim Centrum Designu. To, które z nich wymagają wcześniejszej rejestracji, sprawdzić można na stronie www.lodzyoungfashion.com.

Żeby wziąć udział w wydarzeniach objętych zgłoszeniem trzeba wysłać wiadomość na adres [email protected], przy czym obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę. W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, a w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy. W wiadomości zwrotnej uczestnik otrzyma informację o wprowadzeniu na listę. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 15 listopada.

WYSTAWY DLA KAŻDEGO

Tegoroczna edycja ŁYF to również wystawy. W bibliotece MeMo od 16 listopada oglądać będzie można ekspozycję „O łódzkiej biżuterii w czerni i bieli”, której kuratorkami są dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska oraz dr Michalina Owczarek-Siwak. W galerii Hotelu Andel’s zaprezentowana zostanie natomiast Wystawa fotografii Loli Banet „Wizja, design, fotografia by PORSCHE” przygotowana we współpracy z Porsche Centrum Łódź jako efekt warsztatów przeprowadzonych przez Lolę Banet w czasie zeszłorocznej edycji ŁYF. Kuratorem tej wystawy jest dr hab. Piotr Suchocki. Z kolei w galerii ASP w Teatrze Muzycznym w Łodzi już teraz oglądać można wystawę kostiumów teatralnych i filmowych autorstwa Izabeli Stronias.

Wreszcie w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 będzie można obejrzeć wystawę „AFTER_2022.2023”, której kuratorem jest Anna Lejpold, a przedstawiającą prace studentów studiów podyplomowych, kształcących się w łódzkiej ASP w zakresie projektowania ubioru.

Organizatorami Łódź Young Fashion są Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu, partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Łódź, partnerem – Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wszystko, co chcesz wiedzieć o modzie. Łódź Young Fashion 2023 - Express Ilustrowany

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto