Wisła Kraków wygrała XXIII turniej "Zawsze z mistrzem"

(m. st.)
Przy piłce Agnieszka Modelska
Przy piłce Agnieszka Modelska Maciej Stanik
W Łodzi odbył się, zorganizowany przez ŁKS Basket Women, XXIII turniej koszykówki kobiet „Zawsze z mistrzem” im. braci Wójcików.

Zwycięzcą turnieju została, mocno przebudowana personalnie, drużyna Wisły Can-Pack Kraków, która w finale pokonała aktualnego mistrza kraju Lotos Gdynia 74:58 (22:12, 19:17, 21:14,12:15). Najwięcej punktów dla Wisły: Ewelina Kobryń 20 i Janell Burse 14; dla Lotosu: Elina Babkina 13 iOliwia Tomiałowicz 10.

W meczu o 3 miejsce ŁKS przegrał z Liderem Pruszków 46:54 (8:13, 10:15,16:9, 12:17), Najwięcej dla ŁKS: Dorota Sobczyk 11 i Ughochukwu Oha 8; dla Lidera: Alicja Bednarek 16 i Rashanda McCants 11.

– Wstąpiliśmy w tym spotkaniu bez kontuzjowanej Agnieszki Modelskiej i odpoczywającej Roksany Schmidt, a i oszczędzałem Leonę Jankowską, która narzekała na uraz nogi – tłumaczy trener ŁKS Mirosław Trześniewski. – Jeżeli chodzi o Modelską, to znajduje się ona pod opieką dr Macieja Stefańskiego i jest nadzieja, że zdoła się wykurować na niedzielne derby Łodzi z Widzewem.

W spotkaniu o 5. miejsce MUKS Widzew uległ Artego Bydgoszcz 60:75 (13:31, 25:18, 11:19, 11:7). Najwięcej dla Widzewa: Joanna Szymczak – Górzyńska 17 i Anna Tondel 12; dla Artego: Lori Crtisman 19 iNatalia Mrozińska 11. Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Ewelinę Kobryń (Wisła), która odebrała indywidualną nagrodę dla najlepszej snajperki w trzech meczach – 53 punkty. W najlepszej piątce turnieju znalazła się Leona Jankowska (ŁKS).