Widzew Łódź - Cracovia 1:2

Jacek Suliga
W piątek już od godziny 16:30 zaczął zapełniać się stadion przy al. Piłsudskiego w Łodzi wszystko z powodu fety jaka miała miejsce ze względu na powrót Widzewa do ekstraklasy.

Ponieważ drużyna Odry Opole jednak nie przyjechała do Łodzi to o 17:30 zagrały przeciwko sobie drużyny kibiców i trenerów Widzewa. Pomimo dzielnej postawy kibiców mecz zakończył się wynikiem 10:5 dla trenerów. Punktualnie o 19:10 rozpoczął się mecz między Widzewem Łódź a Cracovią.

Drużyny rozpoczęły w najsilniejszych składach. Kibice przez całe spotkanie dopingowali swoją drużynę. W pewnym momencie skandując nazwiska poszczególnych zawodników Widzewa dziękowali im za wkład wniesiony w awans do Ekstraklasy.

Już w 10 minucie bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Masłowski jednak w sytuacji sam na sam z Cabajem minimalnie przestrzelił. Dwie sytuacje miał Robak jednak w ostatniej chwili piłkę wybijali mu obrońcy. W 41 minucie potężny strzał z 35 metrów Miloseskiego minimalnie minął okienko bramki Cabaja.

Widzew Łódź - Cracovia

W drugiej połowie obaj trenerzy zaczęli dokonywać zmian. Miało to duży wpływ na przebieg gry. W 59 minucie szczęście nie dopisało Kaniewskiemu. Po odbiciu przez niego strzału Wasiluka piłka trfiła w plecy Ukaha i Cracovia prowadziła 1:0. Łodzianie rzucili się do ataku aby za wszelką cenę uniknąć porażki. W 76 minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Lisowski i było 1:1. Kiedy kibice szykowali się już do fety na moment kibiców gospodarzy uciszył Snadny, który po błędzie Wierzbickiego zdobył gola na 2:1 dla drużyny z Krakowa.

W meczu tym testowani byli czterej zawodnicy. Swoje umiejętności zaprezentował Kameruńczyk Frank Michel oraz trzej Polacy: Sebastian Chwedorczuk (ostatnio Milan Milanówek), Marceli Pacek (Stal Kraśnik) i Krzysztof Wierzbicki (Arka Nowa Sól). Najdłużej grał Michel i pokazał kilka ciekawych zagrań do przodu jednak pod swoją bramką był mało skoncentrowany i miał kilka głupich strat.

Widzew Łódź - Cracovia Kraków 1:2 (0:0)
0:1 - Ukah (sam.) 59'
1:1 - Lisowski 76'
1:2 - Snadny 90'

Składy:

Widzew Łódź: Mielcarz (46' Kaniecki) - Broź (72' Chwedorczuk), Szymanek, Ukah (60' Stawarczyk), Lisowski, Budka (79' Pacek), Grzeszczyk (75' Juszkiewicz), Miloseski, Michel (82' Kowalczyk), Masłowski (57' Wierzbicki), Robak.

Cracovia Kraków: Cabaj (46' Olszewski) - Kulig (46' Mierzejewski), Wasiluk (88' Tatara), Kłus (57' Kostrubała), Szeliga (46' Baran), Karwan, Tupalski (46' Sasin), Derbich (57' Dudzic), Pawlusiński (46' Nowak), Moskała (75' Snadny), Ślusarski (46' Kaszuba, 88' Misan).