Widzew - INEA AZS Poznań 65:6 - Trzeci triumf widzewianek

(bap)
Koszykarki Widzewa cieszą się z kolejnego zwycięstwa w ekstraklasie.
Koszykarki Widzewa cieszą się z kolejnego zwycięstwa w ekstraklasie. fot. Paweł Łacheta
Koszykarki Widzewa w czwartym meczu ekstraklasy odniosły trzecie zwycięstwo. We własnej hali po bardzo emocjonującym spotkaniu łodzianki pokonały 65:63 INEĘ AZS Poznań, szalę zwycięstwa przechylając w ostatnich minutach meczu. Widzewianki razem z Wisłą Can-Pack Kraków przewodzą w tabeli.

Fani koszykówki w Łodzi w ten weekend mogli emocjonować się tylko pojedynkiem Widzewa. Ełkaesianki pauzowały.

Ale emocji, jakich dostarczyły fanom ostatnie minuty sobotniego meczu beniaminka z AZS Poznań wystarczyłoby na co najmniej dwa spotkania. Widziewianki, które goniły rywalki przez trzy pierwsze kwarty, czwartą zaczynały z trzypunktową stratą (48:51), a po pięciu minutach zwiększyła się ona do sześciu oczek (52:58).

Na szczęście, to nie załamało gospodyń, które jak na beniaminka wykazały się bardzo dużym doświadczeniem, wytrzymując nerwowo i kondycyjnie. Losy meczu odwróciła Aleksandra Pawlak, która do tej pory nie rozgrywała najlepszego meczu. Na dwie minuty przed końcem skrzydłowa zdobyła swoje dwa pierwsze punkty w tym meczu, a za chwilę trafiła za trzy z bardzo trudnej pozycji. Dzięki temu Widzew remisował 58:58 i prowadził 63:59. Od tego momentu kibice na stojąco dopingowali widzewianki. Jeszcze raz serce zabiło im mocniej, kiedy Candice Champion doprowadziła do stanu 64:63. To były jednak ostatnie punkty przyjezdnych. Za to dla łodzianek jeszcze jeden zdobyła Olga Żytomirska, która podobnie jak Katarzyna Kenig, Joanna Górzyńska-Szymczak i najskuteczniejsza Anna Tondel znów rozegrała bardzo dobre spotkanie.

Szkoda, że nieco słabiej w sobotę spisywały się Małgorzata Chomicka i Kamila Trojanowska, na których po kontuzji Lucyny Kotonowicz spoczywa ciężar rozgrywania akcji.

Zwycięstwo nad AZS Poznań było trzecim triumfem widzewianek w tym sezonie (wcześniej pokonały ŁKS i Lotos oraz przegrały z Energą Toruń). Tyle samo wygranych ma na koncie Wisła Kraków, Kolejny mecz łodzianki rozegrają już w środę. O godz. 18 w Gorzowie Wlkp. zmierzą się z wicemistrzyniami Polski KSSE AZS PWSZ.

Widzew Łódź - INEA AZS Poznań 65:6 (15:21, 17:19, 16:11, 17:12)
Widzew: Tondel 17, Żytomirska 15, Górzyńska-Szymczak 13, Kenig 9, Pawlak 5, Trojanowska 4, Jaroszewicz 2, Chomicka 0.
INEA AZS: Mowlik 19, Champion 18, Idczak 12, Makowska 8, Kędzia 4, Durak 2, Kotnis 0, Mazurczak 0, Hodges 0.