Widzew czeka na GKS Bełchatów

Bogusław Kukuć
Mecz w Łodzi Widzew - Śląsk poprzedziła minuta ciszy ku czci ofiar katastrofy kolejowej fot. Krzysztof Szymczak
W najbliższą niedzielę w 21.kolejce T-Mobile Ekstraklasy o godz. 14.30 Widzew będzie podejmował przy al. Piłsudskiego PGE GKS Bełchatów. Goście w efektownym stylu wydobyli się ze strefy spadkowej. Przypomnijmy, że pokonali Lecha w Poznaniu 1: 0, zremisowali w Bełchatowie 1:1 z Górnikiem Zabrze i wreszcie pokonali w sobotę na swoim stadionie przy Sportowej Polonię Warszawa 2:1.

Niedzielny występ bełchatowian w Łodzi będzie pierwszym tegorocznym spotkaniem klubów z okręgu łódzkiego. Właśnie bełchatowianie są liderami "mistrzostw województwa łódzkiego", bo jesienią zremisowali z Widzewem w Bełchatowie 0: 0 i pokonali tam ŁKS 3:0. Ponieważ Widzew przegrał derby Łodzi 0:1, to zajmuje ostatnie miejsce w tej tabelce regionu. Fani Widzewa liczą, że ich ulubieńcy nie skończą tej rywalizacji na ostatnim miejscu.