MKTG NaM - pasek na kartach artykułów
6 z 8
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
1 LIPCA
21:00 - Centralne Muzeum Włókiennictwa -...
fot. Kino Świat

Wakacyjne kina plenerowe w Łodzi [REPERTUAR]

SOBOTA

1 LIPCA

21:00 - Centralne Muzeum Włókiennictwa - PolówkaNEON DEMON; Dania, Francja, USA (2016); biograficzny, dramat; reż. Nicolas Winding Refn Jesteś piękna i masz w sobie "to coś". Przyjechałaś do Los Angeles, neonowego miasta, gdzie w ciągu jednej nocy można zrobić karierę. Poznajesz chłopaka, który jest tobą zafascynowany i dziewczyny, które chcą ci pomóc w drodze do sławy. Dostajesz propozycję pracy, o której inni mogą tylko marzyć. Czy to tylko piękny sen? A może wstęp do koszmaru?

8 LIPCA

21:00 - Centralne Muzeum Włókiennictwa - PolówkaLEPIEJ BYĆ PIĘKNĄ I BOGATĄ; Niemcy, Polska, Ukraina, Węgry (1993); komedia; reż. Filip Bajon Dorota jest młodą tkaczką, która postanawia zastrajkować. Okazuje się, że kobieta jest prawowitą właścicielką fabryki. Postanawia walczyć o uratowanie zakładu. Pomaga jej maecenas, który jednak nie dba o interes Doroty, ale o własne korzyści. Jednak kobieta nie pozwala manipulować swoją osobą i dzielnie radzi sobie w świecie biznesu.

15 LIPCA

21:00 - Centralne Muzeum Włókiennictwa - PolówkaPERSONAL SHOPPER; Francja, Niemcy (2016); thriller; reż. Olivier Assayas Amerykanka w Paryżu. Maureen zarabia na życie jako asystentka i stylistka znanej z pierwszych stron gazet celebrytki Kyry. Choć początkowo jej praca ogranicza się do odbierania ze sklepów kreacji, Maureen szybko zaczyna przekraczać kolejne granice - pod nieobecność pracodawczyni zostaje na noc w jej luksusowym mieszkaniu oraz przymierza bajecznie drogie ubrania. Maureen ma też inną, znacznie mroczniejszą tajemnicę. Jest utalentowanym medium, a za jej przyjazdem do Francji stoi nie tyle chęć zarobienia pieniędzy, ile pragnienie skontaktowania się ze zmarłym bratem bliźniakiem Lewisem.

22 LIPCA

21:00 - Centralne Muzeum Włókiennictwa - PolówkaKWIAT PUSTYNI (Desert Flower); Austria, Niemcy, Wielka Brytania (2009); biograficzny, dramat; reż. Sherry Hormann Historia, którą napisało samo życie. Kiedy w wieku 13 lat Waris (Soraya Omar -Scego) dowiaduje się, że zgodnie z wolą ojca ma zostać czwartą żoną znacznie od siebie starszego mężczyzny, decyduje się na ucieczkę. W środku nocy żegna się z ukochanym bratem i wykrada się z rodzinnego obozu. Samotnie, bez jedzenia i w sandałach pokonuje kamienistą pustynię, by dotrzeć do Mogadiszu, gdzie żyje rodzina jej matki. By ochronić dziewczynę, krewni wysyłają ją do pracy w somalijskiej ambasadzie w Londynie. Po latach, pełnoletniej już Waris (Liya Kebede), grozi deportacja. Ucieka więc jeszcze raz z pomocą wiernej przyjaciółki Marylin (Sally Hawkins). W barze szybkiej obsługi, gdzie Waris znajduje zatrudnienie, zauważa ją sławny fotograf mody - Terry Donaldson (Timothy Spall). Dziewczyna waha się, czy przyjąć zaproszenie na sesję zdjęciową, ale ostatecznie postanawia spróbować. Od tego momentu, wszystko toczy się jak w bajce: Donaldson otwiera przed nią drzwi do kariery w świecie mody…

29 LIPCA

21:00 - Centralne Muzeum Włókiennictwa - PolówkaPROJEKTANTKA (The Dressmaker); Australia (2015); dramat, komedia; reż. Jocelyn Moorhouse Po latach zdobywania doświadczenia w najlepszych paryskich domach mody Tilly Dunnage (Kate Winslet) powraca do rodzinnego miasteczka w Australii, z którego jako dziecko uciekła oskarżona o morderstwo. Chce pogodzić się ze swoją schorowaną, ekscentryczna matką (Judy Davis) i wyjaśnić wydarzenia z przeszłości. Przy okazji, uzbrojona w maszynę do szycia, wytacza prywatną wojnę złym gustom i brakowi elegancji...

12 SIERPNIA

21:00 - Centralne Muzeum Włókiennictwa - PolówkaFRESH DRESSED; Francja, USA (2014); dokumentalny, muzyczny; reż. Sacha Jenkins Funkowe adidasy z grubymi sznurówkami, czapki Kangola, okulary słoneczne Cazala i im podobne gadżety stworzyły nowy styl. Narodził się on w czarnych i kolorowych dzielnicach amerykańskich miast, gdzie kolejna fala rewolucji kulturalnej właśnie szykowała się do podbicia świata. Muzyka hip-hopowa i jej związek z tworzącą się modą stały się również wielką siłą rynkową. Kreatorzy, tacy jak Tommy Hilfiger, rozdawali swoje kreacje na ulicach, aby ich marka kojarzyła się z nową rewolucją modową. „Hip-hopowa stylówa” jest fascynującą kroniką hip-hopu, narodzin miejskiej mody i gorączki, która wyprowadziła za szerokie spodnie i kurtki pokryte graffiti z getta na salony, by z czasem się modą masową i dostępną w galeriach. Reżyser Sasha Jenkins w poszukiwaniu źródeł hip-hopu sięga głęboko wstecz, na plantacje na południu USA i do specyficznej tradycji tamtejszego kościoła – legendy Małego Richarda. Oglądamy bogate archiwalia filmowe i ciekawe wywiady z raperami, projektantami, i innymi ludźmi ze świata muzyki i mody hip-hopowej, jak: Pharell Williams, Damon Dash, Karl Kani, Kanye West, Nas Jones i André Leon Talley. Film z pasją opowiada o pragnieniu wolności, lepszego życia i potrzebie ekspresji, a także o kulturze, która nie pozwoliła się zamknąć w getcie, dzięki swej oryginalności i odwadze przejęła rząd dusz.

19 SIERPNIA

21:00 - Centralne Muzeum Włókiennictwa - PolówkaSAINT LAURENT; Belgia, Francja (2014); biograficzny, dramat; reż. Bertrand Bonello Akcja filmu Bertranda Bonello koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1965 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze, a jednocześnie czas największych porażek w życiu osobistym.

26 SIERPNIA

21:00 - Centralne Muzeum Włókiennictwa - PolówkaCOCO CHANEL (Coco avant Chanel); Francja, Belgia (2009); biograficzny, dramat; reż. Anne Fontaine Fascynujący portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej "diablicy o ludzkich pragnieniach". To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel Nr 5. Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości. Poznacie wielką Ikonę Mody - Coco Chanel, której samotność była równie wielka jak jej sława. Opiekę nad kostiumami do tego filmu sprawował sam Karl Lagerfeld - mistrz autokreacji, wielki spadkobierca i kontynuator stylu Coco Chanel.

Zobacz również

Brutalny atak maczetą w Wadowicach. Poszkodowany 42-latek w szpitalu

NOWE
Brutalny atak maczetą w Wadowicach. Poszkodowany 42-latek w szpitalu

Między słupkami bramki Widzewa powinno być bardzo solidnie

NOWE
Między słupkami bramki Widzewa powinno być bardzo solidnie

Polecamy

Najprostszy mus malinowy na deser. Rozpływa się w ustach, trudno mu się oprzeć

Najprostszy mus malinowy na deser. Rozpływa się w ustach, trudno mu się oprzeć

Swojemu byłemu mężowi zawdzięcza karierę. Miłość odnalazła u boku znanego rozwodnika

Swojemu byłemu mężowi zawdzięcza karierę. Miłość odnalazła u boku znanego rozwodnika

Zapamiętamy ją jako żywiołową Halinkę Kiepską. W prywatnym życiu pochowała 4 mężów

Zapamiętamy ją jako żywiołową Halinkę Kiepską. W prywatnym życiu pochowała 4 mężów