Udany start Widzewa zadziwił T-Mobile Ekstraklsę

Bogusław Kukuć (opr.wm)
Przebudowany Widzew zdobył w trzech pierwszych meczach sezonu komplet 9 punktów. Krzysztof Szymczak
Po trzech pierwszych kolejkach T-Mobile Ekstraklasa robi dwutygodniową przerwę dla reprezentacji. Otwarcie sezonu przyniosło wiele niespodzianek, a jedną z największych jest komplet punktów Widzewa.

Nie brakuje głosów pomniejszających ten wyczyn przebudowanego Widzewa. Najczęściej mówi się o tym, że Widzew zdobył 9 punktów, bo wszystkie trzy mecze grał na swoim stadionie. Ale nie można zapominać, że przeciwnikami Widzewa były drużyny Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów (mistrz i wicemistrz Polski) oraz bardzo niewygodny dla Widzewa GKS Bełchatów. Warto też podkreślić, że w poprzednim sezonie żadnej drużynie nie udało się zdobyć kompletu punków na swoim stadionie w meczach ze Śląskiem, Ruchem i Bełchatowem.

Już 16 września Widzew zagra po raz pierwszy na stadionie rywali. Przeciwnikiem drużyny Radosława Mroczkowskiego będzie Zagłębie Lubin.

Zobaczymy jak tym razem spisze się Widzew, bo ostatni mecz ligowy z Zagłębiem w Lubinie Widzew przegrał 0:1, popełniając szkolny błąd w doliczonym czasie gry. Również rozegrany przed startem T-Mobile Ekstraklasy wyjazdowy mecz Pucharu Polski zakończył się porażką Widzewa z Piastem w Gliwicach. te wyniki trochę niepokoją, alw kibice liczą, że "dzieci Mroczkowskiego" są pojętnymi uczniami i wyciągną wnioski z tamtych wpadek.

Trener Mroczkowski z pewnością wykorzysta dwutygodniowy przerwy w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy na wkomponowanie w zespół dwóch nowych piłkarzy: Czarnogórca Dorde Djikanovicia oraz Białorusina Aleksandra Lebiediewa. Świetną do tego okazją będzie sparing z PGE GKS w sobotę o godz. 11 w Bełchatowie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani