Tennis Europe Łódź Cup 2011: Polacy najlepsi na kortach MKT [zdjęcia]

Polscy tenisiści do lat 14 nie okazali się gościnni. Podczas ...
Polscy tenisiści do lat 14 nie okazali się gościnni. Podczas ... Robert Zwoliński
Podczas rozgrywanego na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego Tennis Europe Łódź Cup 2011 Polacy wygrali w grach pojedynczych i deblowych.

Zobacz uczestników Tennis Europe Łódź Cup 2011

Magdalena Fręch i **Patryk Królik **okazali się najlepszymi tenisistami do lat 14 na Tennis Europe Łódź Cup 2011. W rozgrywanym na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi turnieju 3. kategorii wygrali w grach pojedynczych, a deblach wystąpili w finale. Królik w parze z Rosjaninem Timurem Igamberdyevem zwyciężył także w grze podwójnej.

- Cieszy mnie bardzo, że w czołówce są Polacy, że w grze pojedynczej dziewcząt wygrała łodzianka. Myślę, że turniej można zaliczyć do udanych - przyznała Ewa Wróbel-Nadel, prezes MKT w Łodzi. - Pierwszy raz wygrałam i mam nadzieję, że to nie ostatni raz - nie ukrywała łodzianka Fręch z ŁKT Łódź. - W finale trochę się pomęczyłem, ale najgorszy mecz zagrałem na początku. Później się rozkręcałem - dodał Królik z KS Warszawianka Warszawa.

W finałach rozgrywanych wczoraj (15 maja) Fręch pokonała Nikolę Dolakovą (Słowacja), a Królik wygrał z Mateuszem Piątkiem (KT Avia Świdnik). Oboje zwycięzców podkreślało, że najtrudniejsza była pogoda. - Na korcie się ślizgało przy każdym uderzeniu - powiedziała Fręch. - Pogoda była najtrudniejsza podczas tego turnieju. W pierwszych dniach było bardzo ciepło, a w finale z kolei padało - nie ukrywał Królik.

Międzynarodowy turniej tenisowy do lat 14, to duże wyróżnienie dla MKT w Łodzi. Zawody będą się odbywały u nas przez kolejnych 5 lat, ale organizatorzy nie zamierzają przespać tego okresu. - W tym czasie będziemy walczyć, żeby nam się kategoria tych zawodów podwyższyła - zapowiada Ewa Wróbel-Nadel.

Zanim jednak do Łodzi znów zjadą młodzi tenisiści z Europy, to wcześniej na kortach MKT odbędą się Mistrzostwa Polski mężczyzn i kobiet. Ten turniej wystartuje 4 lipca.