Stasiak Ceramika Opoczno - RKS Radomsko 3:2 (1:2) - Poznaniacy zdecydowali o zwycięstwie

(mm, hof)
- Podczas pierwszych 25 minut spotkania trzeba przyznać, że piłka lepiej słuchała się zawodników RKS Radomsko - powiedział po meczu Mariusz Łaski - trener Stasiaka Ceramiki.

- Podczas pierwszych 25 minut spotkania trzeba przyznać, że piłka lepiej słuchała się zawodników RKS Radomsko - powiedział po meczu Mariusz Łaski - trener Stasiaka Ceramiki. Swoją przewagę nasi rywale potwierdzili dwoma bramkami z tym, że była to stuprocentowa skuteczność - dwa strzały i dwie bramki. Holewiński nie mógł tych uderzeń zatrzymać. Później moi zawodnicy przeszli do ofensywy. Ładnym strzałem z woleja z 16 metrów pierwszą dla nas bramkę zdobył Miklosik.

W drugiej połowie mecz toczył się pod nasze dyktando. Długimi okresami przebywaliśmy na połowie drużyny RKS. Strzeliliśmy dwa gole, ale mogliśmy znacznie więcej. W 64 min. Przysiuda ładnie wszedł środkiem boiska i techniczynm lobem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Zwycięskiego gola zdobył Miklosik. Widać, że poznański "zaciąg" dobrze wkomponowuje się w zespół i wzmocni siłę ataku Stasiaka Ceramiki. Na 11 goli strzelonych w sparingach 8 było dziełem Przysiudy, Bugaja i Miklosika. Testowaliśmy Marcina Janeczko i nadal będziemy się mu przyglądać. Nie będzie grał w Opocznie Mateusz Kędzior, który studiuje w Dębicy i z tego powodu postanowił wzmocnić drużynę Stali Rzeszów. W najbliższą środę rozegramy sparing z Okęciem Warszawa - zakończył Mariusz Łaski.

Szkoleniowiec RKS Andrzej Kretek powiedział, że jest zadowolony z gry swojej drużyny, ale tylko w pierwszej części gry:- Gdyby moi podopieczni wykazali lepszą skuteczność, to mogliśmy zdobyć jeszcze dwa kolejne gole. Muszę przyznać, że zawiedli zmiennicy, którzy zameldowali się na boisku po przerwie. Niestety, kolejny piłkarz został kontujowany. Kośmicki już na początku meczu ostro zaatakował Bogdana Jóźwiaka. Skończyło się to pęknięciem kości śródstopia mojego zawodnika. Teraz czeka go kilkutygodniowa przerwa. Po Folcu i Kazimierowiczu to kolejny piłkarz, który wypada nam z kadry.

Stasiak Ceramika Opoczno - RKS Radomsko 3:2 (1:2).

0:1 - Bałecki (6), 0:2 - Tomasiak (20), 1:2 - Miklosik (26), 2:2 - Przysiuda (65) 3:2 - Miklosik (74).

Stasiak Ceramika: Holewiński (46, Grzanka) - Kośmicki, Czerbniak (46, Janicki), Włódarczyk - Feliksiak, (46, M. Janeczko), Mrózek (46, Kościukiewicz), Bazler (46, Łochowski), Miklosik, Preis - Przysiuda, Bugaj (46, Stasiak).

RKS: Pilarz - Prokop, Bednarczyk, Klepczyński (46, Lamch), Tomasiak, Leszczyński, Jóźwiak (1, Pluta), Markiewicz (46, Nowak), Dopierała (46, Filipczak), Stalmach (46, Lato), Bałecki (46, Dziuba).