Srebro sztafety na Uniwersjadzie 2009

Miłym akcentem zakończyły się zmagania lekkoatletyczne podczas 25. Letniej Uniwersjady w Belgradzie. Męska sztafeta 4x400 m z zawodnikiem AZS Łódź i studentem Politechniki Łódzkiej Piotrem Kędzią w składzie zdobyła srebrny medal.

Po złotych medalach w Izmirze przed czterema i w Bangkoku przed dwoma laty oraz awansie do finału z najlepszym czasem (3.07.12) Polacy mieli wielki apetyt na wywalczenie tytułu mistrzów Uniwersjady po raz trzeci z rzędu. Jednak, podczas decydującej rozgrywki już od początku prowadzenie objęli Australijczycy i nie oddali go aż do mety, wygrywając ze zdecydowaną, ponad dwusekundową przewagą (3:03.67).

Polska drużyna w składzie Witold Bańka, Kacper Kozłowski, Piotr Kędzia, Rafał Wieruszewski tym razem sięgnęła po srebro. Polacy, których opiekunem był trener AZS Łódź Krzysztof Węglarski uzyskali rezultat 3:05.69. Na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy - 3:06.46.

Łącznie polska ekipa lekkoatletyczna wywalczyła sześć medali - srebrne krążki zdobyły obie sztafety sprinterskie i Żaneta Glanc w rzucie dyskiem, a brązowe medale wywalczyli skoczek w dal Marcin Starzak i kulomiot Krzysztof Krzywosz.