18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Społeczna Akademia Nauk - najlepsza uczelnia w Łodzi

Artykuł sponsorowany
W najnowszym rankingu dziennika "Rzeczpospolita" Społeczna Akademia Nauk zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych w regionie łódzkim. Równocześnie została uznana trzecią najlepszą uczelnię w kraju wśród uniwersytetów niepublicznych. Duży sukces w rankingu tygodnika "Wprost" osiągnął także program MBA Clark University i Społecznej Akademii Nauk, który znalazł się wśród 15 najlepszych w kraju. Prestiżowy tytuł został przyznany decyzją 500 menedżerów największych polskich firm.

Dla pracodawcy dyplom to za mało. Obecnie studenci, którzy szukają pracy muszą wykazać się wieloma praktycznymi umiejętnościami. Znajomość programów komputerowych, specjalistycznych systemów i praktycznej znajomości języka obcego to coraz częstsze wymagania sprawdzane na rozmowach kwalifikacyjnych. Jak sprawdzić, która uczelnia przekaże nam tę wiedzę? W pierwszej kolejności warto sprawdzić rankingi.

- To duży sukces i cieszymy się, że ciągły rozwój naszej uczelni jest widoczny. Jako jedyna niepubliczna uczelnia w Łodzi mamy uprawnienia do doktoryzowania aż na trzech kierunkach. Mam nadzieję, że w niedługim czasie staniemy się pierwszym niepublicznym uniwersytetem w Polsce - mówi prof. Roman Patora, rektor Społecznej Akademii Nauk.

Wysoka jakość nauczania, profesjonalna kadra
Kapituła konkursu "Rzeczpospolitej" oceniała uczelnie na podstawie potencjału i efektywności naukowej, wprowadzanych innowacji, warunków studiowania, poziomu umiędzynarodowienia studiów oraz prestiżu uczelni. - Jesteśmy trzecią uczelnią w kraju wśród uniwersytetów niepublicznych, od wielu lat koncentrujemy swoje działania dydaktyczne na kształceniu dla potrzeb łódzkiego rynku. Mamy rozległe kontakty z pracodawcami i nie kształcimy teoretyków, lecz profesjonalistów. Cieszymy się, że w tym roku nasze działania znalazły odzwierciedlenie w krajowym rankingu - mówi prof. Łukasz Sułkowski, pełnomocnik rektora ds. jakości kształcenia.
Klasyfikację przygotował zespół Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", pracujący pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera - prezesa Polskiej Akademii Nauk. To najbardziej prestiżowe zestawienie uczelni w naszym kraju. Wspólny ranking "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" tworzony jest od 2000 roku.

Program studiów odpowiada potrzebom rynku pracy
Zdaniem studentów, najważniejsza jest praktyka. Przy wyborze uczelni kandydaci na studia kierują się możliwościami znalezienia pracy po zakończeniu nauki. Monika, która wybrała logistykę w Społecznej Akademii Nauk, już na trzecim roku odbyła staż zawodowy, po którym została zatrudniona w międzynarodowej firmie. Dorota, studentka zarządzania, chce związać swoją karierę zawodową z uczelnią, już teraz myśli nadrozpoczęciem badań naukowych, które będą potrzebne do uzyskania tytułu doktora.
Studenci zgodnie podkreślają, że przy wyborze uczelni kierują się stabilną pozycją placówki na rynku edukacyjnym i praktycznym podejściem do wykładania wiedzy. - Dla mnie praca z kamerą i mikrofonem to najważniejsza zaleta nauki na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Wybrałem ten kierunek, bo gdy kiedyś będę chciał rozpocząć pracę w redakcji, chcę mieć już wiedzę, w jaki sposób zachowywać się podczas nagrania - mówi Tomasz, student I roku.

- Społeczna Akademia Nauk od wielu lat znajduje się w grupie najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. Ta renoma wiąże się z rzeczywistą, rynkową wartością dyplomu- podkreśla dr inż. Jadwiga Gawryś, kanclerz Społecznej Akademii Nauk. Absolwenci studiów na wszystkich poziomach, począwszy od inżynierskich i magisterskich, przez MBA aż do doktorskiego, dzięki kompetencjom uzyskanym w Społecznej Akademii Nauk, z sukcesem rozwijają swoje kariery zawodowe.
Współpraca międzynarodowa i wysoki poziom kształcenia wpływają także na rozwój programu MBA, który został uznany za jeden z 15 najlepszych w kraju. Na podstawie badań przeprowadzonych z menedżerami 500 największych polskich przedsiębiorstw wyłoniono 15 najczęściej polecanych programów MBA. Wśród wyróżnionych w ten sposób studiów w rankingu tygodnika "Wprost" znalazła się również oferta Społecznej Akademii Nauk i Clark University.

Świadectwa MBA dla najlepszych menedżerów
Czym jest MBA? Master of Business Administration (magister zarządzania biznesem) to prestiżowy tytuł, który zdobywają najlepsi menedżerowie w kraju. Są to studia w międzynarodowym środowisku, przeznaczone dla praktyków. Zdobyta wiedza pozwala poznać techniki strategicznego planowania, kierowania przedsiębiorstwem, osiągania sukcesów zawodowych i zarządzania karierą. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych MBA Społecznej Akademii Nauk oraz prestiżowy dyplom Master amerykańskiej uczelni Clark University z oferty profesjonalnych studiów biznesowych w ramach College of Professional and Continuing Education. Obecnie na polskim rynku edukacyjnym dostępnych jest blisko 50 programów MBA, prowadzonych przez 40 uczelni.

- Mam nadzieję, że w niedługim czasie staniemy się pierwszym niepublicznym uniwersytetem w Polsce- prof. Roman Patora, rektor Społecznej Akademii Nauk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto