Sparingi pod koszami

(hof)
Ekstraklasa koszykarek, ze względu na spotkania reprezentacji Polski, pauzowała. Zawodniczki z naszego regionu nie miały jednak wolnego, bowiem Polfa Pabianice i ŁKS rozgrywały spotkania sparingowe.

Wicemistrzynie Polski zmierzyły się ze Ślęza Wrocław, wygrywając 76:54. W pabinickiej drużynie zabrakło kadrowiczek Elżbiety Trześniewskiej i Katariny Polakovej. Obie rozgrywały w tym samym czasie mecze eliminacyjne mistrzostw Europy.

W drugiej kwarcie wczorajszego meczu na parkiecie pojawiła się Sylwia Wlaźlak, która z powodu kontuzji nie grała w reprezentacji.

Polfa Pabianice – Ślęza Wrocław 76:54.

Polfa: Jaroszewicz 20, Szołtysek 19, Pechova 14, Krystofova 13, Piestrzyńska 6, Błaszczyk, Głaszcz po 2 oraz Wlaźlak, Szymańska, Stefańczyk.

Z kolei drużyna trenerów Andrzeja Nowakowskiego i Dariusza Raczyńskiego rozegrały dwa mecze z Meblotapem Chełm.

Łodzianki obydwa pojedynki przegrały. W pierwszym spotkaniu łodzianki dopiero w trzeciej kwarcie doprowadziły do remisu (53:53). Potem po rzutach Joanny Szymańskiej objęły nawet prowadzenie 60:58, ale końcówka meczu należała do Meblotapu.

Także w drugim meczu drużyna z Chełma nie pozwoliła ŁKS na odniesienie zwycięstwa. Mimo wcześniejszych zapowiedzi jest mało prawdopodobne, by rozgrywająca Quayu Poznań Olga Pantelejewa wzmocniła drużynę z al. Unii.

Mablotap Chełm – ŁKS 65:62 i 68:62

ŁKS: Włodarska 15 i 8, Owczarek 14 i 5, Jodeikaite 11 i 8, Szymańska 10 i 5, Iwlejewa 5 i 6, Dominauskaite 5 i 13, Makowska 2 i 8, Perlińska 0, Rohacewicz 0 i 0, Żuk – i 5, Małecka – i 4.