Skra znów zagra w Olsztynie

Dariusz Piekarczyk
Po niedzielnej porażce 2:3, siatkarze Skry wygrali w Bełchatowie drugi mecz półfinałowy play off z PZU AZS Olsztyn 3:0, doprowadzając do remisu 1–1. W piątek i sobotę kolejne spotkania tych drużyn w Olsztynie.

Skra Bełchatów – PZU AZS Olsztyn 3:0 (20,18, 23)

Skra: Nowik, Wlazły, Wnuk, Stelmach, Ruciak, Bąkiewicz – Ignaczak (libero), Kalins, Milczarek, Maciejewicz. Trener: Ireneusz Mazur

PZU AZS: Kowalczyk, Zagumny, Śmigiel, Kadziewicz, Papke, Sordyl – Kuciński (libero), Siebeck, Kurian, Szyszko, Grzyb, Poskrobko. Trener: Grzegorz Ryś

Największe emocje były w secie trzecim, choć początek tej partii zapowiadał, że mecz będzie zupełnie jednostronny. Gospodarze prowadzili w tym secie 17:10 i 18:11. AZS rozkręcił się w końcówce i po skutecznym ataku Mariana Sordyla doprowadził ze stanu 23:20 do 23:23. W tym kluczowym momencie sprytną „kiwką” popisał się Andrzej Stelmach, zupełnie zaskakując zespół gości. Piłkę meczową Skra wykorzystała po udanym bloku Ruciaka i Nowika, którzy zatrzymali atak najlepszego w olsztyńskiej drużynie Pawła Papkego.

We wcześniejszych partiach przewaga Skry była bezdyskusyjna. W pierwszym secie gospodarze prowadzili 20:15 i asie serwisowym Bąkiewicza 23:18. Partię zakończył Wnuk skutecznym atakiem z krótkiej.

W drugiej partii było 20:13 i 22:14 dla Skry. W końcówce atak Papkego trafił w blok Bąkiewicza i Wnuka, a seta zakończył Nowik.

W piątek o godz. 18 i w sobotę o godz. 17 w Olsztynie kolejne mecze półfinałowe drużyn, które prowadzą szwagrowie: Ireneusz Mazur i Grzegorz Ryś. Przypominamy, że awans do finału uzyska zwycięzca trzech spotkań. Dla Skry byłby to pierwszy w historii awans do finału. Dotąd największy sukces klubu to brązowy medal w 2002 roku.

* Klasa wojewódzka seniorów (miejsca 5–8): Elektryk Łask – Skra III Bełchatów 2:3, Lechia Tomaszów – SPS II Lokator Zduńska Wola 3:0, SPS II – Elektryk 2:3, SPS II – Skra III 1:3, Skra III – Elektryk 2:3, SPS II – Lechia 2:3, Elektryk – SPS II 3:2, Lechia – Skra III 3:0. 5. Skra III – 29, 6. Lechia – 28, 7. Elektryk – 28, 8. SPS II – 22.