Skra idzie do Europy

Dariusz Piekarczyk
Siatkarze Skry wygrali pewnie turniej kwalifikacyjny Pucharu CEV. Z nr 8 Tomasz Skalski
Siatkarze Skry Bełchatów wywalczyli awans do dalszej rundy Pucharu CEV. Kolejnego rywala bełchatowianie poznają już jutro. Tym razem grać będzie się systemem mecz i rewanż.

Podczas bełchatowskiego turnieju o awansie decydował niedzielny mecz z czeskim zespołem Odolena Voda. Przed tym spotkaniem oba zespoły miały na swoim koncie komplet zwycięstw. Skra mecz wygrała 3:1 (22, -23, 23, 24).

Skra: Stelmach, Ruciak, Szulik, Kalnins, Bąkiewicz, Nowik – Ignaczak (l), Maciejewicz, Wnuk. Trener: Ireneusz Mazur.

Chance Odolena Voda: Pakosta, Stokr, Rybnicek, Kral, Vartovnik, Masny – Polansky (l), Holubec, Sekanina. Trener: Jindrich Licek.

Najbardziej emocjonujące były dwie ostatnie partie. W secie trzecim Skra przegrywała już 15:18. W końcu wyszła na prowadzenie 20:19. Czesi wyrównali na 23:23. W decydującym momencie Marek Pakosta zepsuł zagrywkę, a potem Stanisłav Vartovnik nie przebił się przez potrójny blok Skry.

W czwartym secie przy remisie 22:22 Michał Ruciak zagrał jednak nie do obrony. W najważniejszym momencie Czesi popełnili błąd odbioru i partia padła łupem Skry do 24.

W sobotę Skra łatwo wygrała z BK Tromso 3:0 (10, 19, 17).

Skra: Stelmach, Nowik, Szulik, Ruciak, Bąkiewicz, Kalnins – Ignaczak (l), Skalski, Neroj, Maciejewicz.

BK Tromso: Larsen, Torsteinsen, Andreassen, Overgaard, Weine, Fagervold – Markussen (l), Loftesnes. Trener: Inge Takoy.

Pozostałe wyniki: Chance Odolena Voda – Vingakers 3:1 (17, -23, 15, 19), Tromso – Vingakers 3:1 (21, -21, 17, 17).

Na miejscu drugim Odolena Voda, a na trzecim BK Tromso.

Pierwsze mecze 1/8 finału 10 grudnia, rewanże 17 grudnia.