Siatkarze rywalizują na plaży

(mm)
W ośrodku MOSiR „Stawy Jana” przy ul. Rzgowskiej został rozegrany IV eliminacyjny turniej Pucharu Łodzi w siatkówce plażowej. W zawodach wystartowało aż 21 drużyn.

W dramatycznym finałowym pojedynku Tomasz Karbowicz i Andrzej Piotrowski (Bruhn Transport Polska) pokonali parę łódzkiej Wifamy – Piotr Drzewiecki i Łukasz Łagodziński.

Kolejne miejsca zajęli: 3. Mariusz Popiela/Grzegorz Kołodziej (Tomaszów Maz.), 4. Wojciech Blomberg/Piotr Blomberg, 5-6. Jacek Wojtczak/Marcin Buchalski oraz Paweł Rohacewicz/ Jakub Naczk (Wifama), 7-8. Krzysztof Kłaczek/Przemysław Antosiak (Wifama) i Robert Stępniewski/Marek Trębski.

W aktualnym rankingu zawodników w siatkówce plażowej prowadzi Karbowicz 591 pkt., przed Piotrowskim 503, Wojciechem Blombergiem 462.

Kolejny V eliminacyjny turniej odbędzie się 26 lipca o godz. 10 (zapisy od 9), także na boiskach ośrodka „Stawy Jana”.

Tydzień później, 2 sierpnia, na obiekcie RSM „Bawełna” przy ul. Skrzetuskiego odbędzie się profesjonalny turniej siatkówki plażowej (pula nagród 2400 zł). Będzie to też turniej eliminacyjny Pucharu Łodzi.

Dzień później, w niedzielę 3 sierpnia, na boiskach przy ul. Skrzetuskiego odbędzie się Festiwal Siatkówki Plażowej, w którego programie znajdą się turnieje w kategoriach: rodzic z dzieckiem do lat 18, miksty, zespoły młodzieżowe, zespoły kobiece i grupa open.